Група Метінвест підписала контракт з Air Liquide, світовим лідером в області виробництва і постачання газів, технологій і послуг для промисловості і охорони здоров’я, повідомила прес-служба компанії. За даними Метінвесту, на Маріупольському металургійному комбінаті (ММК) імені Ілліча побудують найсучаснішу повітророзподільну установку в Україні. Комплекс забезпечить потреби комбінату в кисні, необхідному для виробництва чавуну.

У запуску проекту взяли участь президент України Володимир Зеленський, посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, мер Маріуполя Вадим Бойченко, віце-президент з операційного блоку Air Liquide Ласад Джауані і генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.

Загальні інвестиції в будівництво комплексу складуть 78,3 млн доларів США. Під проект залучено фінансування державного експортно-кредитного агентства Франції (Bpifrance Assurance Export).

“Я хочу подякувати Ізабель Дюмон, нашим французьким партнерам за віру в стабільність України, в те, що ми вільна демократична держава. Ми можемо говорити про великі інвестиційні проекти в Україні. Сьогоднішній сигнал – це дуже важливий сигнал для всього світу, що всім країнам нічого боятися. Це важливий інвестпроект для України і для Маріуполя”, – зазначив Володимир Зеленський.

Потужність повітророзподільчої установки складе 25 тисяч кубометрів кисню на годину. Інфраструктура комплексу включає станцію газифікації зі сховищем рідкого кисню, випарником і двома насосами. Автоматизована установка дозволить знизити витрату енергоресурсів на 20%.

Устаткування для проекту поставить Air Liquide, а реалізований він буде фахівцями “Метінвест Інжиніринг” і ММК імені Ілліча. На час будівництва буде створена тисяча додаткових робочих місць. Ввести комплекс в експлуатацію планується до кінця 2021 року.

“Ми модернізуємо не тільки основне виробництво, але і допоміжну інфраструктуру. Останній раз подібний проект був реалізований ще в докризовому 2007 році. Вперше за 12 років ми побудуємо виробничий комплекс своїми силами. Компанія Air Liquide – наш давній партнер, який виробляє найсучасніше обладнання. Під проект вдалося залучити закордонне фінансування. Все це говорить про те, що Метінвесту довіряють. А зараз дуже вдалий час, щоб зробити українську металургію конкурентоспроможною на світовому ринку”, – сказав генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков

Підписання контракту відбувалося на майданчику сталеливарного комплексу МБЛЗ №4, запущеного в березні. Розроблений з урахуванням новітніх технологій і дотриманням європейських екологічних стандартів, він став наймасштабнішим об’єктом промислового будівництва за роки незалежності України. Проект обійшовся Метінвесту в 150 млн доларів США, а обладнання для нього поставила австрійська компанія Primetals Technologies, світовий лідер в області рішень для металургійних підприємств.