Президент України Володимир Зеленський перебуває з робочим візитом в Німеччині, де він зустрівся з федеральним канцлером Ангелою Меркель.

Головними темами спільного обговорення стали припинення бойових дій на Донбасі, санкції проти РФ, “газове питання” і подальша співпраця, повідомляє Журналіст.

Зеленський розповів, що в рамках зустрічі він обговорив з Меркель перспективи газового транзиту через Україну. У той же час він зазначив, що Німеччина готова до переговорів про будівництво газопроводу “Північний потік – 2”, незважаючи на протилежність позицій з Україною.

Крім того, порушувалося питання про необхідність збереження санкцій проти Росії. Меркель зазначила, що санкції щодо Росії не будуть скасовані до того моменту, поки Крим повернеться в Україну. Президент зазначив, що Меркель запевнила його в незмінності позиції Німеччини по Донбасу.

Меркель повідомила, що 12 липня відбудеться зустріч представників ФРН, Франції, України та Росії в “нормандському форматі”, але тільки на рівні політичних радників.