Представник Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук вважає, що найбільш важливі і невідкладні зміни до Конституції повинні бути внесені протягом найближчого року.

“Я думаю, що найбільш важливі речі повинні бути проведені в перший рік. Тому що в цей перший рік у нас, по-перше, є велика підтримка від народу України. По-друге, маючи напрацьовані механізми, у нас є можливість провести їх через Верховну Раду. І, по-третє, у нас є можливість промоніторити, наскільки вони досягли своєї мети”, – сказав він в інтерв’ю агентств “Інтерфакс-Україна”.

Проведений аналіз усіх останніх змін до Конституції показав, що близько 20 або навіть більше статей не мають остаточно точної юридичної редакції. “Сьогодні ми прийшли до ситуації, коли у нас немає єдино вірного юридично тлумачного тексту Конституції. Це результат не виваженої, не вивіреної і не спланованої роботи Верховної Ради, яка сьогодні привела до того, що у держави, яка святкує День Конституції, немає просто єдиного уніфікованого тексту Конституції”, – зазначив він.

Стефанчук підкреслив, що необхідно провести “функціональний аудит держави” і чітко визначити, який інститут за що відповідає.

Нагадаємо, що тільки 11% українців знайомі з усіма розділами Конституції України, а 32% – знають окремі. З них близько половини вивчають її, щоб знати свої права. 47% людей в Україні ніколи не читали текст закону.