Європейський Союз, посилаючись на оцінки спостережної місії ОБСЄ, визнав вибори, що відбулися в Україні 21 липня, конкурентними та демократичними, і водночас порадив усунути виявлені під час їх проведення недоліки перед початком наступного виборчого циклу.
“Після президентських виборів у березні та у квітні, український народ знову надав потужний мандат для впровадження реформ протягом наступних п’яти років. Зараз це відповідальність нової влади, – відповісти на очікування народу України”, – йдеться у заяві речника ЄС, яку оприлюднено на сайті служби зовнішніх дій Євросоюзу.
У заяві йдеться, що, відповідно до попередньої оцінки ОБСЄ/Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ), фундаментальні права та свободи були в цілому дотримані під час цих парламентських виборів. Кампанія була конкурентною, а організація виборів була компетентною та ефективною.
Спостережна Місія, разом з цим, повідомила про випадки скупівлі голосів, про змішування ділових та політичних інтересів, якими диктувалося висвітлення виборів у медіа, як і про інші зловживання, особливо в мажоритарних округах. Важливо, щоб українська влада виправила відмічені недоліки, на основі рекомендацій ОБСЄ/БДІПЛ, перед початком визначеного електорального циклу, включаючи місцеві вибори 2020 року.
“Європейський Союз підтримує демократичну, стабільну та процвітаючу Україну. Ми сподіваємося розвинути нашу політичну асоціацію та економічну інтеграцію, та досягти результатів у процесі реформ, який є в основі нашої Угоди про асоціацію, та тісно співпрацювати над цими питаннями з новою Верховною Радою та новим Урядом, коли він буде сформований”, – наголошується у заяві Євросоюзу.
Документ нагадує, що Євросоюз першочергову увагу приділяє реформам сфері розвитку верховенства права, у боротьбі з корупцією, в енергетиці та макроекономічній стабільності, що відповідає інтересам громадян України.