Європейський парламент сьогодні ухвалив резолюцію до річниці вторгнення рф в Україну, де закликає надавати Україні військову допомогу стільки, скільки потрібно, а також звертається до держав-членів ЄС серйозно подумати про відправку західних винищувачів до України.
Про це повідомляється на сайті євроінституції, інформує УНН.
У резолюції, присвяченій річниці війни рф проти України, депутати Європарламенту рішуче засуджують агресію москви та підтверджують свою непохитну солідарність із народом та керівництвом України.
Також європарламентарі зазначають, що російські активи, заморожені ЄС, мають бути використані для відновлення України, а санкції ЄС проти москви та її союзників необхідно суттєво розширити.
Окрім того, згадують про те, що Україна, Єврокомісія та Рада ЄС мають працювати над тим, щоб розпочати переговори щодо вступу цього року.
Резолюцію ухвалили 444 голосами з 26 “проти” при 37 тих, хто утримався.
Європарламентарі підтверджують свою підтримку надання військової допомоги Україні доти, доки це необхідно, і закликають серйозно розглянути питання про постачання західних винищувачів та гелікоптерів, підходящих ракетних систем та суттєве збільшення постачання боєприпсів Києву.
“Україна має бути спроможна не лише захистити себе, а й відновити повний контроль над усією своєю міжнародно визнаною територією”, – зазначили євродепутати.
Резолюція закликає країни-члени ЄС ухвалити десятий пакет санкцій проти рф та її союзників до кінця лютого та суттєво розширити його масштаби. Вона також закликає ЄС, держави-члени та їхніх союзників зробити вже введені санкції більш ефективними та вжити термінових кроків, щоб заблокувати будь-які спроби обійти ці обмежувальні заходи.
Забігаючи наперед, депутати Європарламенту вимагають, щоб роботу над правовим режимом, який дозволяє конфіскувати російські активи, заморожені ЄС, було завершено. Потім ці активи мають бути використані для відновлення країни та виплати компенсацій жертвам війни. Вони також наголошують, що після закінчення війни рф доведеться виплатити серйозні репарації, щоб зробити істотний внесок у відновлення України.
Європарламент також наголошує, що агресивна війна рф докорінно змінила геополітичну ситуацію в Європі, «що вимагає від ЄС сміливих, відважних та всеосяжних політичних рішень, рішень у сфері безпеки та фінансів». У цьому контексті депутати Європарламенту знову заявляють про свою підтримку рішення Європейської ради щодо надання Україні статусу кандидата у члени ЄС минулого літа. Вони також закликають Україну, Єврокомісію та Раду ЄС працювати над початком переговорів цього року, підкреслюючи при цьому, що вступ до ЄС також залишається процесом, заснованим на заслугах, з дотриманням відповідних процедур і умовних критеріїв.