Президент Володимир Зеленський і переговорник у Мінську Леонід Кучма мають знати, що військовий статут передбачає відкриття вогню по противнику у відповідь.

Про це у Facebook написав командувач Української добровольчої армії, нардеп Дмитро Ярош.

“Почув про якісь ініціативи чи то нинішнього президента Зеленського, чи то колишнього – Кучми, щодо “невідкриття вогню у відповідь” на лінії фронту.

Вони, звичайно, люди цивільні, і не знають, що життя військовослужбовців чітко регламентоване Конституцією і Статутами Збройних Сил України.

А там, у цих Законах, є деякі пункти, що зобов’язують людей зі зброєю захищати свою Батьківщину всіма доступними методами і засобами, відкривати вогонь у відповідь і не виконувати злочинних наказів.

Тому, я звертаюсь до президента і верховного головнокомандувача Володимира Зеленського з проханням не робити невиважених кроків і не віддавати незаконних наказів, які все одно не будуть виконуватися.

Бо, українські люди зі зброєю свою Батьківщину не здадуть і не зрадять”, – йдеться у тексті.

Другий президент Леонід Кучма на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську 5 червня озвучив пропозиції президента Володимира Зеленського. Серед них – заборонити сторонам стріляти у відповідь. Також пропонують скасувати економічні обмеження щодо окремих районів Донбасу.