У Державному департаменті США знають про існування зв’язків між президентом України Володимиром Зеленським з олігархом Ігорем Коломойським.

Спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер розраховує, що Зеленському вдасться стати незалежним від олігархів главою держави, передає “Голос Америки”.

“Я знаю, що Зеленський прийшов на посаду на потужній антикорупційній платформі, проте, є застереження щодо його зв’язків з певними українськими олігархами …, зокрема, Ігорем Коломойським, якого підозрюють в розкраданні грошей з банку, співвласником якого він був”, – заявив Волкер.

Волкер підтвердив, що Державному департаменту відомо про відносини Зеленського з Коломойським, висловивши впевненість, що новий президент України повинен докладати зусиль для ослаблення впливу олігархів на політичну систему.

“Ми вважаємо, що Зеленський заслуговує шанс. Ми дотримуємося принципів реформ, подолання домінування олігархів в політичний системі, таких як Коломойський. Ми сподіваємося, що він зможе бути незалежним і виконати обіцяне”, – заявив дипломат.

“І ми маємо намір, як допомагати йому, так і питати з нього, якщо цього не станеться”, – підкреслив Волкер.

Раніше Волкер заявив, що після обрання Володимира Зеленським відкрилося “вікно можливостей для просування спільних інтересів України і США”, а також висловив надію на активізацію переговорного процесу по Донбасу.