У небі над Чорним морем зіткнулися американський ударний безпілотник і російський винищувач Су-27.

Про це повідомляє AFP з посиланням на американських військових, пише “Главред”.

Європейське командування ЗС США розповіло, що два російські винищувачі Су-27 хотіли перехопити американський безпілотник розвідки і спостереження MQ-9. Варто відзначити, що дрон був у міжнародному просторі над Чорним морем. У Військово-повітряних силах США заявили, що американський безпілотник виконував “звичайні операції”.

Один з винищувачів вдарив по гвинту американського дрона, в результаті чого він впав у міжнародних водах.

“Перед зіткненням Су-27 кілька разів скидали паливо і пролітали перед MQ-9 в безрозсудній, екологічно небезпечній і непрофесійній манері. Цей інцидент демонструє некомпетентність, а також небезпечність і непрофесіоналізм”, — йдеться в повідомленні.

CNN повідомляє, що це перший відомий випадок зіткнення російських і американських повітряних засобів з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Про цей інцидент знає і президент США Джо Байден, стверджує офіційний представник Ради нацбезпеки Джон Кірбі. Він зазначив, що російські літаки час від часу намагаються перехопити американські дрони. Подібне зустрічалося і в останні тижні. Кірбі назвав дії РФ “небезпечними, непрофесійними і безрозсудними”.

Він також акцентував на тому, що США планують обговорити подібні інциденти з Росією, адже вони “стурбовані випадками з безпілотниками”.

“Держдепартамент має намір зв’язатися з російськими офіційними особами і прямо повідомити про нашу стурбованість з приводу цього інциденту”, — сказав Кірбі.