Вчені впевнені: на тяжкість ковіду впливає бідність, недоїдання, політичні проблеми

Підпишіться на Хрещатик News у Google News! Тільки актуальні новини Києва!

Науковці критикують уряди, тому що наука, якою керувалися найвищі посадовці, не є актуальною і часто обмежується інформацією про середньовічну чуму.

Коронавірус і незаразні хвороби зосереджуються в певних соціальних групах, базуючись на соціально-економічній нерівності. Це посилює негативні ефекти кожної хвороби, зокрема COVID-19, інформує Хрещатик.News із посиланням на провідне медичне видання Lancet.

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!

Науковець Річард Гортон вважає, що сьогодні слід говорити про “синдемію”, а не “пандемію” коронавірусу. Адже про це свідчить разюча різниця в тому, як із нею впоралися різні країни залежно від політичних рішень їхнього керівництва.

Гортон критикує уряди, тому що “наука, якою керувались уряди, часто не йде далі уявлень про середньовічну чуму”. Адже при ковіді водночас діють як респіраторний коронавірус SARS-CoV-2 – так і низка хвороб, які не передаються (від діабетів до серцевих хвороб).

“Це синдемія – синергетична епідемія, коли один стан посилює інший. Синдемічна природа загрози, що постала перед урядами, означає, що потрібен нюансований підхід до кожної групи”, – підкреслює вчений.

Він наполягає, що необхідно більше увага приділяти соціально-економічній нерівності, що виводить епідемію за межі суто медичних порад.

Синергетична епідемія

У випадку коронавірусу у країнах, таких як США, слід звертати увагу на людей із високим тиском, ожирінням, діабетом, серцево-судинними та хронічними респіраторними хворобами, наприклад астмою. Всі ці хвороби домінують серед найбідніших прошарків населення.

Однак звертати увагу на ці “хронічні” хвороби треба не лише багатим державам. У бідніших країнах ними нехтують ще більше. Серед найбіднішого мільярда населення планети хронічні незаразні хвороби становлять третину всіх недуг.

Наявність дешевих способів лікування може запобігти понад 5 млн смертельних випадків за 10 років серед найбіднішого мільярду людей. І це не рахуючи значного зниження ризику смерті від Covid-19.

Бідність, расизм, криза – союзники вірусу

Емілі Менденгол погоджується з “синдемічним” підходом до Covid-19. Вона протиставляє США, де саме політичні негаразди, на її думку, спричинили серйозність епідемії та високий рівень смертності (зокрема, через системний расизм та кризу політичного лідерства) із “взірцевою” відповіддю на загрозу, наприклад, у Новій Зеландії.

Однак, на думку Менденгол, у випадку Нової Зеландії має значення не лише “синдемічна” наявність незаразних хвороб і станів, а й швидка взірцева дія уряду. Вона наводить приклади багатьох бідних африканських країн, у яких, попри це, становище з коронавірусом краще, ніж у США.

На її думку, крім меншої кількості станів, пов’язаних із зайвою вагою, діабетами тощо (а також меншою густотою населення), уряди цих країн діяли превентивно і швидше, ніж у США чи Британії.

Водночас вона погоджується із “синдемічною” ситуацією у США, де важливу роль у тяжкості хвороби відіграло значне поширення, особливо серед людей, які погано харчуються (бідніших), страждають від гіпертензії, діабету, астми.

Також вплив має системний расизм (бідність і скупченість чорного населення), недовіра до науки й політичного лідерства, та фрагментована система охорони здоров’я, до якої багато бідніших людей часто не мають доступу.

Нагадаємо, В Україні зафіксований добовий антирекорд з кількості померлих від COVID-19

Читайте також:

Лікар пояснив, що означає специфічний симптом при ковіді

Собаки діагностують коронавірус краще за ПЛР: чому Європа це блокує

Автор:

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!
Коментуйте:
Новини по темі
У Києві знесли найбільший будівельний ринок (відео)

У Києві майже три тижні тривав демонтаж сотень МАФів, незаконно встановлених на ринку “Юність” на Лісовому масиві в Деснянському районі столиці.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це повідомляє КП “Київблагоустрій”, на яке посилається “Апостроф”. Так, із землі, що належить Лікарні швидкої допомоги, прибрали понад півсотні незаконних…

Під Києвом жінка померла у кареті швидкої: довга дорога до лікарні, де була вільна реанімація

Хворих з Коцюбинського, які потребують госпіталізації, везуть і в Бучу, і в Ірпінь, і в Макарів. Все залежить від наявності вільних місць у лікарнях, або від специфіки допомоги.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Як пише “Великий Київ”, посилаючись на ТСН, у Коцюбинському є сімейна амбулаторія лише первинної…

Київські патрульні в двох безглуздих аваріях розбили три службові машини за день

Усереду, 22 вересня, в Києві відбулося відразу дві курйозні аварії з патрульними автомобілями — в одній з них службове авто правоохоронців протаранило… іншу службову автівку поліції.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! “Телеграф” зібрав дані про ці аварії. Як пише “Еспресо”, одна з аварій сталася на Брест-Литовському шосе…

Низка вулиць в Києві лишились без води

Сьогодні, 22 вересня, з 10:00 на певних вулицях Києва відключили водопостачання.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це, як пишуть “Коментарі”, повідомили в комунальному підприємстві Київводоканал. Зокрема відключення відбулось за адресами: вул. Софіївська, 2 Боричів узвіз, 8 вул. Боричів Тік, 1, 3, 7 вул. Межигірська, 87, 87А,…