Вчені впевнені: на тяжкість ковіду впливає бідність, недоїдання, політичні проблеми

Науковці критикують уряди, тому що наука, якою керувалися найвищі посадовці, не є актуальною і часто обмежується інформацією про середньовічну чуму.

Коронавірус і незаразні хвороби зосереджуються в певних соціальних групах, базуючись на соціально-економічній нерівності. Це посилює негативні ефекти кожної хвороби, зокрема COVID-19, інформує Хрещатик.News із посиланням на провідне медичне видання Lancet.

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!

Науковець Річард Гортон вважає, що сьогодні слід говорити про “синдемію”, а не “пандемію” коронавірусу. Адже про це свідчить разюча різниця в тому, як із нею впоралися різні країни залежно від політичних рішень їхнього керівництва.

Гортон критикує уряди, тому що “наука, якою керувались уряди, часто не йде далі уявлень про середньовічну чуму”. Адже при ковіді водночас діють як респіраторний коронавірус SARS-CoV-2 – так і низка хвороб, які не передаються (від діабетів до серцевих хвороб).

“Це синдемія – синергетична епідемія, коли один стан посилює інший. Синдемічна природа загрози, що постала перед урядами, означає, що потрібен нюансований підхід до кожної групи”, – підкреслює вчений.

Він наполягає, що необхідно більше увага приділяти соціально-економічній нерівності, що виводить епідемію за межі суто медичних порад.

Синергетична епідемія

У випадку коронавірусу у країнах, таких як США, слід звертати увагу на людей із високим тиском, ожирінням, діабетом, серцево-судинними та хронічними респіраторними хворобами, наприклад астмою. Всі ці хвороби домінують серед найбідніших прошарків населення.

Однак звертати увагу на ці “хронічні” хвороби треба не лише багатим державам. У бідніших країнах ними нехтують ще більше. Серед найбіднішого мільярда населення планети хронічні незаразні хвороби становлять третину всіх недуг.

Наявність дешевих способів лікування може запобігти понад 5 млн смертельних випадків за 10 років серед найбіднішого мільярду людей. І це не рахуючи значного зниження ризику смерті від Covid-19.

Бідність, расизм, криза – союзники вірусу

Емілі Менденгол погоджується з “синдемічним” підходом до Covid-19. Вона протиставляє США, де саме політичні негаразди, на її думку, спричинили серйозність епідемії та високий рівень смертності (зокрема, через системний расизм та кризу політичного лідерства) із “взірцевою” відповіддю на загрозу, наприклад, у Новій Зеландії.

Однак, на думку Менденгол, у випадку Нової Зеландії має значення не лише “синдемічна” наявність незаразних хвороб і станів, а й швидка взірцева дія уряду. Вона наводить приклади багатьох бідних африканських країн, у яких, попри це, становище з коронавірусом краще, ніж у США.

На її думку, крім меншої кількості станів, пов’язаних із зайвою вагою, діабетами тощо (а також меншою густотою населення), уряди цих країн діяли превентивно і швидше, ніж у США чи Британії.

Водночас вона погоджується із “синдемічною” ситуацією у США, де важливу роль у тяжкості хвороби відіграло значне поширення, особливо серед людей, які погано харчуються (бідніших), страждають від гіпертензії, діабету, астми.

Також вплив має системний расизм (бідність і скупченість чорного населення), недовіра до науки й політичного лідерства, та фрагментована система охорони здоров’я, до якої багато бідніших людей часто не мають доступу.

Нагадаємо, В Україні зафіксований добовий антирекорд з кількості померлих від COVID-19

Читайте також:

Лікар пояснив, що означає специфічний симптом при ковіді

Собаки діагностують коронавірус краще за ПЛР: чому Європа це блокує

Автор:

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!
Коментуйте:
Новини по темі
У ГУР повідомили чисельність окупантів на Донбасі

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомили, що зараз на Донбасі знаходяться 35 з половиною тисяч російських військовослужбовців.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Такі дані передає «Главред». Уточнюється, що частини противника укомплектовані в середньому на 80 відсотків. Найбільш укомплектовані підрозділи забезпечення і тилові частини. При цьому…

Кличко взяв два тижні на пошук розв’язання проблеми інвесторів «Аркади»

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що розв’язання проблеми добудови житлових комплексів «Еврика», «Патріотика» і «Патріотика на озерах», фондом будівництва яких керував банк «Аркада», буде знайдено протягом двох тижнів.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це повідомляє «Цензор.НЕТ». За словами мера, за цей час будуть розглянуті результати аудиту…

На Донбасі загинув десантник родом з Київщини

У зоні військового конфлікту з Росією на сході України загинув боїв десантно-штурмової бригади Сергій Терещук.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Інформацію про це передає OBOZREVATEL. Обставини його загибелі не уточнюються, але відомо, що загинув він при виконанні військового обов’язку. Загибель Сергія Терещука підтвердили у нього на батьківщині,…

У Києві затримано шахрая з Польщі, який вкрав з банківських карт півмільйона гривень

Співробітники київської поліції спільно з представниками кіберполіції затримали 33-річного іноземного громадянина, який встановлював в банкомати пристрої для зчитування інформації з карт.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це повідомляє «Вечірній Київ». Таким чином він зміг зняти з чужих карток майже 500 тисяч гривень. На квартирі у нього…