В Україні є 64 політичні партії, реєстрацію яких слід скасувати через недотримання вимоги про участь у парламентських та президентських виборах протягом десяти років.

Про це заявив директор департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко, пише Укрінформ.

“В контексті аналізу електоральної активності варто згадати статтю 24 Закону України “Про політичні партії”. Там є вимога до політичної партії брати участь у виборах на загальнонаціональному рівні – народних депутатів і Президента протягом десяти років. Якщо вони не виконують цю вимогу, це є підставою для Мін’юсту звернутися до суду з поданням про анулювання. На сьогодні ми нарахували 64 партії, реєстрацію яких варто було б скасувати”, – сказав Петренко.

Він поінформував, що Україна посідає перше місце в Європі за кількістю зареєстрованих політичних партій – 352.

Петренко додав, що, приміром, у Словаччині зареєстровано 56 партій, Румунії – 124, Росії – 77, Молдові – 45, Латвії – 73, Литві – 38.

Водночас він наголосив, що довіра населення до політичних партій попри їх велику кількість перебуває на низькому рівні. Тоді навів результати опитування Центру Разумкова, проведеного з 21 по 26 березня. Згідно з ним, 76% українців не довіряють політичним партіям, а близько 60% вважають, що жодна з партій не захищає їхні інтереси.

Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатом у народні депутати киянина Дарта Вікторовича Вейдера. Його висунула політична партія “Блок Дарта Вейдера”.