На парламентських виборах балотується 161 клон – особи, які мають однакові прізвища із більш рейтинговими політиками.

Комітет виборців України проаналізував списки кандидатів, висунутих в одномандатних округах. У 48 округах серед кандидатів зареєстровані так звані клони. Всього округів 199. В мажоритарних округах балотується 161 кандидат-однофамілець, передає прес-служба КВУ.

Як зазначається, найбільше однофамільців в ОВО №133 (Одеська обл., м. Одеса) – 9 осіб. Зокрема, 4 осіб з прізвищем Баранський, 2 Дмитрук, 2 Танцюра. На цьому ж окрузі балотується кандидат Олександр Зелінський, який є самовисуванцем, але в біографії вказує, що працює в ТОВ “Слуга Народу-ЗЕ”.

В ОВО 137 (Одеська обл., м. Подільськ) та ОВО 34 (Дніпропетровська обл., смт Царичанка) зареєстровано по 8 осіб-однофамільців. Так, в ОВО №137 балотується три кандидати з прізвищем Гончаренко, двоє – з прізвищем Климов, один Клімов, двоє з прізвищем Муконін. В ОВО №34 зареєстровано двоє осіб з прізвищем Ісаєв, двоє Кравченко, двоє Кришин, двоє Чорний.

В ОВО 92 (Київська обл., м. Узин) балотуються 7 кандидатів-однофамільців, ОВО №33 (Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг) – 6 осіб. Так, в ОВО №92 зареєстровано 4 особи з прізвищем Гудзенко, 3 Ференець. В ОВО №33 висунуто двох кандидатів з прізвищем Бабенко, одна Колесник, двоє Ляденко.

“Використання кандидатів-клонів на виборах є маніпулятивною технологією, мета якої відібрати голоси у більш рейтингових кандидатів. Однак наявність однакового прізвища із будь-яким з інших кандидатів не є юридичною підставою для скасування реєстрації такої особи, навіть, якщо вона є клоном рейтингових місцевих політиків”, – зазначає КВУ.

Заява кандидата в народні депутати по 192 виборчому округу Назарія Чепко про замах на життя, яке він оприлюднив на своїй сторінці в Фейсбуці, виявилося безпідставним. Зокрема, заяву в правоохоронні органи щодо згаданого інциденту Назарій Чепко відмовився подавати.