Україна розвиватиме свій флот, і зараз до корабельної коаліції вже фактично приєдналися три країни: Україна, Великобританія, Нідерланди.

Про це сьогодні, 14 березня, заявив міністр оборони України Олексій Резніков, пише “Фокус”.

Цю заяву міністр зробив під час зустрічі з міністеркою оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен. Резніков підкреслив, що зустріч невипадково відбувається на півдні України.

До того як з’явилася інформація про коаліцію, міністр опублікував відео з відповідним натяком.

Оллонгрен повідомила, що Нідерланди у 2025 році передадуть Україні 2 мінні тральщики Alkmaar для захисту судноплавних шляхів у Чорному морі. Український міністр підсумував, що після рішення Нідерландів можна сказати, що утворюється корабельна коаліція.

“Уже щонайменше 3 країни є в складі цієї коаліції. Морська держава Україна розвиватиме свій флот. Плюс ми будуємо український флот у Туреччині. Тепер можемо сміливо говорити, що утворено корабельну коаліцію”, — сказав він.

Також Резніков нагадав, що Великобританія вже передала Україні два такі мінні тральщики: “На них вже є два українські екіпажі та піднято український прапор, тобто сьогодні в українському флоті є два мінні тральщики від Британії”.

Крім того, Україна має договір із Туреччиною про будівництво для ВМС України кількох корветів типу “Ада”. Восени 2022 року перший із турецьких корветів “Гетьман Іван Мазепа” спустили на воду. 2023 року в Туреччині закладуть ще один такий корвет.