У понеділок, 6 березня, Кабінет міністрів призначив новим директором Національного антикорупційного бюро Семена Кривоноса.

Про це пише “Хвиля”, посилаючись на трансляцію засідання уряду.

Так, уряд підтримав кандидатуру Кривоноса одноголосно. Його призначенню передував конкурс, за підсумками якого комісія, яка, зокрема, складалася і з міжнародних партнерів, визначила трьох кандидатів на посаду директора НАБУ.

Кандидатами стали начальник 4-го слідчого відділу Територіального управління Держбюро розслідувань у Хмельницькому Сергій Гуп’як, керівник Державної інспекції архітектури та містобудування Семен Кривоніс та керівник управління внутрішнього контролю НАБУ Роман Осипчук.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, наразі Україна виконала усі сім рекомендацій ЄС, які були визначені під час набуття статусу кандидата.

“Це демонструє нашу цілеспрямованість вже цього року перейти до початку переговорів про вступ”, – наголосив він.

Крім того, прем’єр-міністр зазначив, що за призначенням директора НАБУ Україна має повністю сформовану та незалежну антикорупційну інфраструктуру. Команда Уряду віддана принципу нульової толерантності до корупції та підтримки антикорупційних інститутів.

Слід зазначити, що до призначення на цю посаду Семен Кривоніс обіймав посаду голови Державної інспекції з архітектури та містобудування. У 2016 році він став переможцем конкурсу на керівника Одеської територіальної організації НАБУ, проте відмовився від посади після скандалу із декларуванням стану.