Делегації Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та України покинули залу засідань в Парламентській асамблеї Ради Європи після того, як з російської делегації зняли всі санкції в ПАРЄ.

“Ми повертаємося додому, щоб консультуватися з нашими парламентами і урядами про спільні дії в асамблеї на наступних сесіях”, ідеться в спільній заяві цієї групи депутатів ПАРЄ, повідомляє Радіо Свобода.

“Відновлення прав російської делегації без виконання Росією будь-яких численних вимог асамблеї суперечить основним цінностям Ради Європи та її Статуту. Цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, яка вдалася до збройної агресії, отруєння осіб, недотримання прав своїх громадян і прагнення дестабілізувати демократію в Європі, замість того, щоб сприяти її розвитку”, вказують члени ПАРЄ з семи країн.

“Майбутнє Ради Європи під загрозою в цілому, тому що вона втрачає довіру людей, на захист яких вона має стояти”, додають учасники демаршу.

26 червня ПАРЄ погодилися повернути делегацію Росії без жодних санкцій. Депутати Асамблеї відхилили всі поправки, запропоновані представниками України, Грузії, Великої Британії, Латвії та інших держав.

На нічному засіданні ухвалили резолюцію, яка дозволяє російській делегації повернутися до роботи вперше з 2015 року. Документ підтримали 118 депутатів, 62 проголосували проти, 10 утрималися.

Резолюція виключає можливість позбавляти будь-яку делегацію права голосу, навіть якщо повноваження членів делегації оскаржуються або переглядаються. Вони також не можуть бути позбавлені права на виступ і права на представництво в асамблеї і її структурах.

Після цього 25 червня російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень.

Проти повернення Росії в ПАРЄ різко виступає Україна. У МЗС України вважають схвалену ПАРЄ резолюцію неприпустимою поступкою Москві. Українська делегація вирішила припинити участь у роботі нинішньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи і закликає Верховну Раду розглянути питання про зупинення участі України в ПАРЄ.​