“Сьогодні ряд партій, що представляють інтереси російськомовних громадян України і промислових регіонів Південного Сходу, домовилися про спільний похід на вибори. Кістяком об’єднання виступають: “Опозиційний Блок”, “Наші” і умовна “партія мерів”, пише на своїй сторінці в ФБ політолог Дмитро Джангіров.

Він зазначає, що в політиці “шлюбів по любові” не існує. Тут можливі тільки “шлюби за розрахунком”. “Це знає будь-який політик і розуміє будь-який виборець. Це – аксіома.

Однак, у міру наближення до виборів, виборець починає бажати політичних союзів за принципом “ах, яка була б гарна пара!” Тут же набігають експерти-політологи, хором виконуючи соціологічний марш Мендельсона”.

Тим часом, об’єднання – це складний політичний процес, який потрібно пройти від початку і до кінця, вважає Джангіров. “І за певних початкових умовах кінця-краю цьому процесу не буде. На відміну від виборчого процесу, який має свої чіткі, законодавчо закріплені дедлайн. А принцип “затягнути переговори до дедлайну і об’єднатися на своїх умовах” – далеко не кращий стимул, навіть для “шлюбу за розрахунком”.

Тому як для тієї сторони, яку заганяють в цейтнот, об’єднання перетворюється з “шлюбу за розрахунком” в політичну капітуляцію, впевнений політолог.

“Саме на такому тлі слід сприймати сьогоднішнє об’єднання ряду політичних сил Південного Сходу.

Є політичні сили, здатні домовлятися і не здатні домовлятися. Тому у перших виходить об’єднатися, у других – ні, не дивлячись на наявність всіх необхідних умов, крім доброї волі.

Як підсумок, ми отримали нову об’єднану силу Південного Сходу, що складається з політичних важковаговиків як загальнонаціонального, так і регіонального рівня, здатну не тільки з запасом подолати 5%-й бар’єр, але і провести десятки мажоритарних депутатів у жорсткій конкуренції з кандидатами від “Слуги народу “, вважає Джангіров.