У Київській області планують побудувати два сучасних заводи з переробки сміття! За попередніми планами вони мають з’явитись вже у 2024 році.

В своїй роботі заводи використовуватимуть одразу кілька технологій обробки. Харчові відходи будуть переробляти на біометан, а з твердих будуть відсортовувати вторсировину – металобрухт, скло та пластик. Що робитимуть з рештою сміття – не уточнюється.

“На території громади Фастова працюватиме завод потужністю 35–100 тисяч тонн на рік. Для Броварського та Бориспільського, які межують з Києвом, збудують завод, який здатен переробити 110–120 тисяч тонн відходів на рік”, – пише на своїй сторінці у Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

Він зазначив, що в рамках “сміттєвої реформи” в Україні планують побудувати 200 підприємств із перероблення відходів. Київська область має стати пілотною. Загалом тут  планують звести 10 сміттєвих заводів. Столичний регіон продукує тонни побутового сміття, яке, здебільшого, вирушає на полігони. Єдиний  в Україні сміттєспалювальний завод “Енергія” утилізує лише 25% твердих відходів Києва

“Враховуючи те, що Україна має намір впроваджувати європейські практики поводження зі сміттям, такі заводи дійсно потрібні. Але чи врятують вони нас від сміттєвих полігонів та переповнених баків у дворах?”, – наголосив Костянтин Яловий.

Він нагадав, що створюючи “Екологічну стратегію Києва”, команда розробників та експертів розглядала, що саме потрібно столиці, або подолати проблему зі сміттям. І це не лише заводи з переробки.

Також є важливим:

  • впроваджувати сортування на побутовому рівні: встановити баки для вторсировини в кожному дворі та забезпечити їх своєчасне вивезення і обробку;
  • створити налагоджену систему вивезення побутового сміття загалом. На даний час воно складає понад дві третини всіх відходів;
  • закрити та провести рекультивацію на полігоні ТПВ №5 із будівництвом і введенням в експлуатацію високотехнологічного комплексу з переробки твердих побутових відходів;
  • ліквідувати стихійні сміттєзвалища у місті і на приміських територіях та посилити контроль за рухом відходів.

“Подолання проблеми зі сміттям в Україні – більш ніж на часі, навіть в умовах війни. Але важливо, щоб питання вирішувалось комплексно. Інакше ми й надалі матимемо смітники під вікнами, які ніколи не доїдуть до переробки”, – підсумував Костянтин Яловий.

Додаткова інформація та коментарі:

За телефоном: +380 97 937 86 22.

Електронна адреса: press.k.yaloviy@gmail.com.