Печерський районний суд Києва 25 листопада надав дозвіл на затримання колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина. Його підозрюють за «терористичною» статтею 258-3 Кримінального кодексу у зв’язку з купівлею вугілля з окупованої території Донбасу.

Про це, як пише «Україна Кримінальна», повідомляється в рішенні суду, яке 7 грудня опублікували в судовому реєстрі.

За версією слідства, у грудні 2014 року Демчишин посприяв укладанню угод на придбання вугілля у компаній, які контролювалися терористичними організаціями «ДНР» та «ЛНР». В рішенні суду вказуються, зокрема, ДП «Шахта імені К.І. Кісельова» в Чистяковому (Торезі) та ДП «Луганськвугілля».

Протягом 2015 року ПАТ «Центренерго» перерахувало «Луганськвугіллю» 27,58 млн гривень, а шахті ім. Кісельова — 155,17 млн гривень. «Переведеними в готівку грошовими коштами керівники «Л/ДНР» розпорядились на власний розсуд», — сказано в рішенні суду.

Усього протягом 2015 року за поставки вугілля з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей було перераховано, переведено в готівку та розподілено на користь терористичних організацій «Л/ДНР» не менше 205,39 млн гривень, не рахуючи коштів, сплачених у готівковій формі, із запланованих більше ніж 3,17 млрд гривень.

Слідство вважає, що Демчишин та інші фігуранти кримінальної справи сприяли діяльності «Л/ДНР», поставили енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій, чим підірвали економічну безпеку держави в 2014-2015 роках, позбавивши її можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів, а також надали РФ більш широкі можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення підривної діяльності.

За даними ДБР та Державної прикордонної служби, Демчишин перебуває за кордоном. З 19 листопада його оголосили в розшук.

У зв’язку з цим суд надав дозвіл на затримання ексміністра з метою приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, що Демчишин був міністром енергетики та вугільної промисловості в 2014-2016 роках.

Через п’ять років після звільнення проти нього відкрили кримінальну справу за купівлю вугілля з шахт, що знаходяться на окупованій території. Слідство вважає, що внаслідок дій міністра у розпорядження терористів надійшло понад 200 млн грн.

Підозру Демчишину повідомили 12 листопада.