Ще до початку пандемії від 30 до 60 відсотків медичних закладів в різних країнах світу не мали спеціального обладнання для утилізації використаних медзасобів. Поява додаткових десятків тисяч тонн медичних відходів за останні два роки становить серйозну небезпеку для довкілля.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

За його словами, з березня 2020 по листопад 2021 в рамках ініціативи ООН для задоволення невідкладних потреб країн світу було закуплено та відправлено понад 87 тисяч тонн засобів індивідуального захисту, більшість з яких вже перетворилася на відходи.

“Ця цифра дає лише приблизне уявлення про масштаби проблеми. Адже дані про закупівлю ВООЗ приводить лише як приклад, не враховуючи ні продукцію для боротьби з COVID-19, закуплену в рамках інших ініціатив, ні відходи, що утворюються у населення. В першу чергу мова про захисні маски, виготовлені з пластику”, – сказав Яловий.

Він додав, що минулого року за даними WWF у світі щодня використовували 7 мільярдів одноразових масок, у країнах ЄС – близько 900 мільйонів.

Як розповів Костянтин Яловий, експорт медичних масок та респіраторів з Китаю у 2020 році досяг майже 54 мільярдів доларів – на 49 мільярдів більше, ніж у 2019 році. Виробництво одноразових масок у КНР вже на початку 2020 року зросло в 12 разів у порівнянні з періодом до пандемії – до 116 мільйонів на день.

“В Україні немає об’єктивної статистики щодо утилізації медичних відходів. Але очевидно, що більша їх частина потрапляє на сміттєві полігони разом з побутовими відходами, де розкладаючись, забруднює ґрунт і воду. Вирішити це питання можна лише на державному та міжнародному рівнях – переходити на багаторазові засоби захисту, використовувати біорозкладні матеріали для одноразових, інвестувати у спеціальне обладнання для медичних закладів, запроваджувати механізми централізованої обробки відходів тощо. Головне – не зволікати з цим”, – наголосив Костянтин Яловий.

Додаткова інформація та коментарі:
За телефоном: +380 97 937 86 22.
Електронна адреса: press.k.yaloviy@gmail.com.