1 березня Міністерство внутрішніх справ та Національна гвардія розпочали в Україні нову традицію – під стінами Парламенту в Києві відбуватиметься церемонія зміни почесної варти. Про це повідомляє сайт Хрещатик.news з посиланням на пресслужбу МВС та НГУ.

«Це не просто церемоніал, але і спосіб вшанувати гвардійців, які загинули на цьому місці від вибуху гранати у 2015 році», – йдеться в повідомленні.

Нова традиція в Києві: почесна варта під стінами Парламенту
mvs.gov.ua

Зміна почесної варти біля Верховної Ради України проходитиме по вихідним дням та у свята, щогодинно в зимовий час і кожні дві години в літній час. Гвардійці нестимуть службу з 10 години ранку до 18 години вечора. Також на площі Конституції біля будівлі Парламенту підійматимуть Державний прапор України.

«1-го березня, гвардійці навчально-спеціального батальйону (#ПочеснаВарта Національної гвардії України) 1-ї Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка Північного ОТО Національної гвардії України вперше приступили до виконання завдань з несення комендантської служби біля будівлі Верховної Ради», – йдеться в повідомленні.

Нова традиція в Києві: почесна варта під стінами Парламенту
mvs.gov.ua

Командувач Національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Балан зазначив, що традиції почесної варти існують у різних країнах.

«У багатьох країнах світу існують такі традиції, коли військовослужбовці несуть службу біля визначних державних органів. Тому, ми запропонували парламентарям проводити церемонію підняття Державного прапору та церемоніал почесної варти біля стін Верховної Ради. Для нашої держави це щось нове, але сподіваємось, що стане гарною традицією. Сьогодні, першого березня, вперше пройшла відповідна церемонія. Відтепер по вихідним і святам, щогодинно в зимовий час і кожні дві години в літній час проходитиме зміна варти. Гвардійці нестимуть службу з 10 години ранку до 18 години вечора», – сказав Микола Балан.

Нагадаємо, Сенцов запропонував Зеленському нову традицію

Читайте також:

Дружина ізраїльського прем`єр-міністра потоптала українські традиції

Богдан пропонує поділити Нацгвардію