Із 1 червня 2024 року КНП «Свято-Михайлівська клінічна лікарня м. Києва» на лікуванні перебували 17 пацієнтів із підтвердженим діагнозом гарячка Західного Нілу. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА.
Серед хворих — 10 чоловіків і 7 жінок, жителі різних районів столиці, двоє з них — мешканці Київщини та Черкащини. На жаль, трьох пацієнтів лікарям не вдалося врятувати через важке ускладнення гарячки — менінгоенцефаліт. За інформацією інфекціоністів, в Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до I групи особливо небезпечних і за міжнародними стандартами ВООЗ належить до IV групи ризику. За своєю будовою вірус подібний до інших, що спричиняють енцефаліти, та вірусу гарячки Денге. Специфічної терапії наразі не існує. Лікування симптоматичне.
Аби уникнути захворювання - встановіть удома москітні сітки, використовуйте репеленти, на прогулянку одягайте речі, що максимально прикривають тіло. При перших ознаках захворювання - звертайтесь до лікаря.
Головним джерелом і резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є птахи (переважно перелітні), у крові яких високі концентрації вірусу циркулюють від 14 до 200 днів. Переносники захворювання — певні види комарів, що інфікуються під час харчування кров’ю, а потім з укусами можуть інфікувати тварину або людину. Вкрай рідко в людей можливе контактне зараження кров’ю хворих тварин.