На засіданні штабу Ради оборони Київської області обговорили цю проблему за участі представників мобільних операторів Vodafone, Київстар, Lifecell. Проблема є і її визнають. Визначили кроки, як оперативно виправляти. Про це повідомив очільник КОВА.

Перше. Кількість генераторів на станціях, які надають зв'язок, потрібно збільшувати. І мобільні оператори запевнили, що вже працюють над цим і вже найближчим часом збільшать їх кількість. Люди не можуть бути заручниками і, у випадку необхідності, не мати можливості зателефонувати, наприклад, в швидку, поліцію чи ДСНС. Я вже звертав на це увагу, торік ухвалювали відповідне рішення на штабі. Однак, мобільні оператори не поспішали його виконувати. Наразі часу немає. Доведеться надолужувати оперативно. Люди мають бути зі зв'язком і не мають скаржитися на його відсутність.

Друге. Всі базові станції оснащені акумуляторними батареями нового типу, які мають забезпечувати безперебійну роботу мережі протягом декількох годин. Однак в деяких місцях зв'язок після відключення світла зникає або одразу, або вже за годину. Причина – дуже часто ці батареї не встигають перезаряджатися через тривалу відсутність електроенергії. Ще одна проблема – вичерпання ресурсу дії цих батарей. Деякі не витримують навіть 4 годин роботи. Тому мобільні оператори мають надати об'єктивну інформацію щодо термінів роботи акумуляторів, а в разі потреби їх замінити.

Раніше стало відомо, що Київщина вже почала підготовку до нового навчального року.