Фотокореспондент "Телеграфу" Ян Доброносов зустрів винахідника у Києві.

Понад 620 кілометрів швидкісними трасами... верхи на дивані! На цей неабиякий ризик Аркадій Фішман та його супутниця у мандрах Олена Дунець пішли заради доброї справи: збирають 2 мільйони гривень для купівлі наземних дронів для розмінування та евакуації наших поранених захисників.

Працює цей диван на електротязі. У ньому встановлено акумулятор від електровелосипеда. Максимальна швидкість - 30 км/год. Диван-тур завершиться в столиці 6 липня, де буде фінальний концерт.

Аркадій народився у Слов’янську. Його мама — бухгалтер, батько — інженер. Тому чоловік вирішив піти шляхом батька і також став інженером. Він здобув освіту в Донбаській державній машинобудівній академії. Захоплюється інженерією здавна — якось він виготовив інтроцикл. Це транспортний засіб, який дещо нагадує циркове колесо. У ньому водій розташовується всередині і може рухатись. Його плани з масового виготовлення такого транспортного засобу зламала війна.

Фото 1 из 8.
Фото 2 из 8.
Фото 3 из 8.
Фото 4 из 8.
Фото 5 из 8.
Фото 6 из 8.
Фото 7 из 8.
Фото 8 из 8.

Зі Слов’янська Аркадій Фішман перевіз до Тернопільщини лише деякі деталі від інтроцикла. Вони і стали донором для легендарного синього дивана. Спочатку він із сином їздив диваном невеличким містечком Заліщики. Згодом вирішили перетворити захоплення на добру справу — допомогти ЗСУ.

Працює цей диван (хоч насправді у ньому від побутового дивана дуже мало чого залишилось) на електротязі. У ньому встановлено акумулятор від електровелосипеда. Максимальна швидкість — до 30 кілометрів за годину.

Сьогодні Аркадій та Олена доїхали до Києва і залишатимуться тут як мінімум до 6 липня. У цей день у столиці відбудеться великий концерт, під час якого і завершиться диван-тур.

Раніше стало відомо: У Переяславі на "Борщ-пікніку" збирали кошти для військових