Про це повідомила Державна прикордонна служба України.

Днями, під час виконання завдань в межах зони відчуження Чорнобильської АЕС прикордонний наряд акустично задокументував факт мінного вибуху. В ході перевірки ділянки за допомогою безпілотного літального апарату, в межах природоохоронної території, а саме - Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, що перебував під окупацією російських військ, було виявлено загиблу тварину.

Як з’ясувалось, на міні підірвався дикий кінь породи Пржевальського. За даним фактом проінформовано відповідні організації. Нагадаємо, що цей вид диких коней з XX століття рахується зниклим в природі, проте зберігся в деяких зоопарках, після чого відбулася його реінтпродукція у природу. І це єдиний представник ряду конеподібних у дикій фауні України, табуни яких були акліматизовані у Чорнобильській зоні відчуження та проживають там самостійно без людського втручання. На жаль, збройна агресія росії - це єдине втручання в кількісну популяцію цих червонокнижних тварин.

Кінь породи Пржевальського

Цей вид диких коней з XX століття вважається зниклим у природі, проте зберігся в деяких зоопарках, після чого відбулася його реінтродукція у природу. Водночас це єдиний представник ряду конеподібних у дикій фауні України, табуни яких акліматизувались у Чорнобильській зоні відчуження та проживають там самостійно без людського втручання.

Окупація Чорнобильської зони відчуження

На початку повномасштабного вторгнення російські війська увійшли на територію зони відчуження, перетнувши кордон з Білоруссю. Тоді вони захопили Чорнобильську атомну електростанцію, а персонал станції взяли в заручники.

Увечері 31 березня 2022 року Державне агентство України з управління зоною відчуження повідомило, що окупанти пішли із захопленої території. За даними Генштабу, російські солдати отримали значні дози опромінення під час перебування у Чорнобильській зоні відчуження й отримували лікування у Білорусі.

Тоді ж в «Енергоатомі» підтвердили інформацію, що окупанти будували фортифікаційні споруди просто в Рудому лісі ㅡ найзабрудненішому в усій зоні відчуження.

Під час відходу із Чорнобильської зони росіяни забрали з собою нацгвардійців, які з першого дня перебували в полоні на атомній станції, а також вдалися до мародерства, поцупивши комп'ютери, кавоварки, чайники тощо.

Читайте також: У Чорнобильській зоні зафіксували рідкісну тварину