В Оболонському районі Києва капітально відремонтують вул. Богатирську з урахуванням принципів безбар’єрності та з облаштуванням велодоріжок. Як інформує Департамент транспортної інфраструктури, відповідний робочий проєкт затверджено розпорядженням КМВА.

Як повідомляє Ліга, під час капітального ремонту обіцяють:

→ влаштувати новий тришаровий дорожній одяг із пониженими бордюрами та тактильною плиткою для пішоходів;
→ облаштувати смугу безпеки і розділову смугу, примикання та місцеві проїзди, тротуари і велодоріжки, рукави дощової каналізації;
→ перекласти каналізаційні, водопровідні та тепломережі;
→ встановити 320 опор мереж зовнішнього освітлення, а також облагородити прилеглу територію.

У Департаменті транспортної інфраструктури зазначили, що вулицю Богатирську побудували в середині 1970-х років, востаннє реконструювали в середині 1980-х років. Тоді ж побудували шляхопроводи на перетині з вулицями Луговою, Добрининською (трамвайний шляхопровід) та просп. Степана Бандери.

"Нині ця магістральна вулиця має потужний трафік транзитного транспорту в бік Вишгорода та перерозподіляє транспортні потоки в обхід центру столиці в напрямку Гостомеля (Варшавської траси) та в Одеському напрямку", – повідомили в КМДА.

Вартість ремонту

У повідомленні КМДА не вказується вартість проєкту, проте у тендері на ремонт Богатирської, який було оголошено до початку великої війни у 2022 році, йдеться про суму 1,3 млрд грн. У тендерній документації зазначається, що за результатами торгів було обрано переможця ТОВ "Автомагістраль-Південь". Проте через повномасштабне вторгнення дію договору було призупинено.

Деталі. Автомагістраль-Південь записана на бізнесменів Валерія Короткова (61%) та Олега Наливаного (39%). За даними видання Forbes, контролює компанію одеський бізнесмен Олександр Бойко, який стояв біля витоків створення Автомагістраль-Південь у середині 2000-х. Компанія отримала найбільшу суму фінансування з держбюджету на будівництво та ремонт автошляхів у рамках програми "Велике будівництво" у 2021 році – 23,27 млрд грн.

На запит LIGA.net у КМДА підтвердили, що капітальний ремонт вулиці відновлюють саме за цим тендером і сума будівельних робіт залишається без змін.

"Наразі у зв'язку з відновленням фінансування виникла необхідність у поновленні виконання робіт і продовженні строку дії договору, у зв’язку з чим Корпорація підготувала і направила до Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) лист і проєкт додаткової угоди про відновлення робіт на вулиці Богатирській. Після отримання позитивної відповіді між Замовником та Виконавцем робіт буде укладено додаткову угоду на поновлення виконання робіт на вищезазначеному об’єкті без зміни вартості, що зазначена у договорі підряду"

Раніше повідомлялось: Дворівнева розв’язка на перетині вулиць Богатирська і Полярна — КМВА затвердила реконструкцію вартістю ₴1,98 млрд