Київська міська адміністрація та департамент охорони здоровʼя звинувачують у позбавленні дітей, хворих на спінальну мʼязову атрофію (СМА) ліків. Виявляється, що чиновники зволікають з тендером. Батьки бʼють на сполох через брак медпрепаратів. Про це 6 березня повідомила народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк ("Слуга народу").

Вказується, що відповідальна особа за закупівлю особа то у відпустці, то на лікарняному. Медикаментів у дітей залишилось не декілька днів.

Київська міська адміністрація та її департамент охорони здоровʼя позбавив дітей, хворих на спінальну мʼязову атрофію (СМА) ліків. Зволікають з тендером. Батьків годують "завтраками". Відповідальна за цю закупівлю особа то у відпустці, то на лікарняному. Ці ліки коштують страшних грошей, у дітей залишилось ліків на декілька днів. Вони бʼють на сполох, але у Кличка інші турботи, інші пріоритети. Йому не до дітей, не до метро, і не до доріг, не до жахливого стану комунального господарства"

Однак депутатка не назвала ліки про які йдеться і не вказала даних про тендер.

Що відомо про тендери щодо закупівель для хворих СМА?. У системі публічних закупівель Prozorro відображається дев'ять тендерів щодо закупівлі продуктів лікувального харчування для дітей, хворих на спінальну м'язову атрофію. Замовником виступає департамент охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Деякі з них скасували.

Читайте також: У Києві відбувся наймасовіший дитячий танцювальний флешмоб на підтримку дітей, які борються з раком

Останній тендер оголосили на початку лютого 2024 року. Очікувана вартість складає 1 983 757 гривень. Переможцем обрали ТОВ "АМІКУМ ПЛЮС" з пропозицією 757 560 гривень. Строк постачання товарів: протягом 2024 року. За даними YouControl, основним видом діяльності компанії є "гуртова торгівля фармацевтичними товарами". Її заснували майже три роки тому. Директором фірми є Сергій Стьопа.

Про захворювання. СМА – генетичне захворювання, за якого м’язи в усьому організмі поступово слабнуть. Воно належить до орфанних захворювань, які стало можливим виявити в перші години життя завдяки розширеному неонатальному скринінгу. Це дозволяє застосувати терапію, яка дозволить зупинити розвиток хвороби та навіть повністю нівелювати її прояви.

Раніше повідомлялось: На Київщині хлопчик проковтнув кулю.