Про це повідомили СБУ та прокуратура Сумщини.

Прокурори вказують, що 39-річний місцевий житель знав всі можливі дороги, що ведуть в обхід основних і допоміг російській техніці дістатися Київської області. Чоловік на власній машині супроводжував колони техніки окупантів по території Сумщини.

Загалом він встиг провести 128 одиниць ворожої техніки: танки, бронетранспортери та самохідні артилерійські установки. Ця бойова техніка входила до складу «передових» підрозділів окупаційних угруповань рф, які отримали завдання штурмувати Київ з північно-східного напрямку. Однак цю колону знищили українські захисники.

Більш того, після звільнення Сумщини чоловік продовжив співпрацювати із представником збройних сил рф. Зокрема збирав дані про місця розташування, кількість та озброєння воєнізованих формувань у регіоні. Зібрані координати військових об’єктів відправляв куратору.

Контррозвідники затримали чоловіка у серпні 2022 року. Нього вилучили мобільний телефон, який він використовував для комунікації з ФСБ, комп’ютерну техніку, а також 202 патрони, які він зберігав без належного дозволу.

На вирок суду обвинувачений чекав за ґратами. Суд визнав його винним за ч. 1 та ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України та призначив йому 15 років тюрми.

Раніше повідомлялось, що силами СБУ затримано зрадників, що скоригували удар по Києву 21 вересня.