Про це повідомляє NHK, передає Укрінформ.
JICA відкрила київський офіс у 2017 році, але наприкінці січня 2022-го через зростання загрози повномасштабного російського вторгнення тимчасово закрила його та евакуювала свій японський персонал. Відтоді фахівці агентства продовжували свою роботу віддалено з сусідньої Молдови та інших країн.
Агентство повернуло свій штатний персонал до Києва та відновило роботу в офісі в середу, 1 листопада, щоб прискорити допомогу Японії для відновлення України.
Із допомоги, яку японський уряд обіцяв Україні, JICA опікується проєктами на суму близько 170 мільярдів єн, або понад $1,1 мільярда. Агентство вже надало генератори та технологічну допомогу для розмінування.
Тепер JICA планує використовувати свій київський офіс для надання підтримки в широкому спектрі сфер, включаючи сільське господарство та освіту, а також допомагати японським компаніям працювати в Україні.
Генеральний директор відділу Близького Сходу та Європи JICA Мацунага Хідекі зазначив, що персоналу організації важливо залишатися в Україні, аби побудувати довірливі стосунки з місцевими партнерами.
Читайте також: Бучу на Київщині відвідала 10-річна волонтерка з Японії
Він також сказав, що в Україні високі очікування стосовно підтримки Японії, і що його агентство має намір максимально використати японський досвід відбудови після руйнівних катастроф у відбудові постраждалих від війни українських регіонів.
У планах JICA з наступного року збільшити кількість штатного персоналу в Україні та розширити свою роботу на більшу кількість сфер.
Раніше Хрещатик писав, що успішний в будівельній галузі японський бізнесмен Піка Чуджо Хідето, який лишив Японію і волонтерить в Україні, відвідав Бучу.