Український міжнародний інститут відновлення та Міністерство культури та інформаційної політики України починають систематичну розробку облікових документів для потенційно цінних об'єктів культурної спадщини та їх включення до реєстру з метою захисту від знесення та радикальної перебудови. Про це повідомляє голова Українського міжнародного інституту відновлення Віталій Молочко.

Сьогодні ми бачимо як бодай кожного місяця у процесі реконструкції зносяться історичні будівлі, яким не присвоєно статус пам’яток архітектури і це дійсно цінні приклади нашої культури, не надумані. Проблема полягає в тому, що громадськість дізнається про це тоді коли вже почалися якісь руйнування, а органи охорони потім розводять руками

26 жовтня Експертна комісія з питань обліку об'єктів культурної спадщини МКІП прийняла рішення щодо включення до реєстру об'єктів культурної спадщини, як пам'яток архітектури та історії, п'ять будівель у столиці:

  • "Житловий будинок, 1899, в якому жили М.Анцифєров, О.Давидов, М.Пасiчник, С.Пекар, перебував Г.Мачтет" за адресою: Десятинний провулок,7 у Шевченківському районі м. Києва.

  • "Будинок-пам’ятка історії" за адресою: Музейний провулок,8(8-А) у Печерському районі м. Києва.

  • "Житловий будинок, в якому містилися правління Київського товариства фотографів-аматорів "Дагер", управління Київської залоги Української Держави, штаби Збірного корпусу та Київської добровольчої дружини" за адресою: вулиця Прорізна, 23-А у Шевченківському районі м. Києва.

  • "Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського" за адресою: Голосіївський проспект, 3 у Голосіївському районі м. Києва.

  • "Будинок меблів" за адресою: бульвар М. Міхновського (Дружби народів), 23 у Печерському районі м. Києва.

Раніше Хрещатик писав, що поруч з Київрадою 22 жовтня пройшла акція проти демонтажу і забудови історичної спадщини Києва.