Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Глава української дипломатії зазначив, що Рада міністрів ЄС із закордонних справ пройде в Києві, «тому що Україна особлива».

«Це перше в історії виїзне засідання міністрів закордонних справ Європейського Союзу поза межами ЄС. У них в установчих документах написано, що Рада збирається в Брюсселі або в Люксембурзі. І тому такого формату, як виїзне засідання, в принципі в документах немає. Але спеціально для України знайдене правильне юридичне формулювання, яке дозволяє їм приїхати сюди, і провести засідання в Києві»

За його словами, це є сигналом особливого статусу України як держави-кандидата на вступ в ЄС і сигналом світу, що ЄС розглядає Україну як невід’ємну частину європейського проєкту.

«У нас є перелік з семи результатів, які ми очікуємо за підсумками цього засідання. Думаю, що їх зараз немає сенсу оголошувати, бо все в роботі. Але там є і питання, пов'язані з продовженням і нарощуванням оборонної підтримки України, і питання гарантій безпеки, адже ЄС приєднався до вільнюської декларації G7, також є питання наступного санкційного пакету, і питання, безумовно, відкриття переговорів щодо вступу України в ЄС. Тому буде насичена дискусія»

Він додав, що Президент Володимир Зеленський братиме в ній активну участь.

Раніше Хрещатик писав, що до української столиці прибув міністр оборони Великої Британії та провів зустріч із президентом України.