Також про це повідомив Генеральний прокурор України Андрій Костін, що СБУ та ДБР повідомили про підозру в державній зраді, депутату Верховної Ради Олександру Пономарьову.

Працівники ДБР у взаємодії з СБУ встановили, що нардеп від забороненої в Україні політичної партії «Опозиційна платформа – за життя» перейшов на бік ворога на початку війни.

Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Встановлено, що під час повномасштабного вторгнення рф цей депутат, перебуваючи на тимчасово окупованій території Запорізької області, добровільно пішов на співпрацю з агресором. - йдеться в повідомленні Служби Безпеки України

Задля збереження власних статків та підприємств, що розташовувались в окупованому місті, він почав співпрацювати із загарбниками. За оперативними даними, афілійовані з ним підприємства досі надають у користування військовим рф приміщення, забезпечують їх харчуванням та паливно-мастильними матеріалами. Також, місцеві ЗМІ, які знаходились в його орбіті впливу, транслюють проросійські наративи та пропаганду, вводячи в оману населення Бердянська. - йдеться в повідомленні Державного Бюро Розслідувань

Вирішується питання щодо обрання фігуранту запобіжного заходу. Триває досудове розслідування для встановлення усіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує до 15 років тюрми.

Наразі тривають одночасні обшуки у народного обранця, в його офісах та осіб, через яких здійснювалась діяльність на окупованій території.

Раніше повідомлялось про те, що ДБР затримало екс-військкома Одеси Борисова, який пустився навтьоки.