Білоруська православна церква заявила, що готова прийняти монахів УПЦ (МП) з Києво-печерської лаври «у разі їх насильницького виселення». Про це пише офіційний портал Синоду Білоруської православної церкви.

«Синод Білоруської православної церкви свідчить, що у разі насильницького виселення ченців з Києво-Печерської лаври, вони можуть знайти місце подальшого чернечого подвигу в чернечих обителях Білоруської православної церкви»

Веніамин Патріарший - Екзарх всієї Білорусі, митрополит Мінський і Заславський

У заяві також йдеться, що церква «з глибоким сумом» сприймає звістки про події, що відбуваються в Києво-Печерській лаврі. Білоруська православна церква заявляє, нібито проти вірян та кліриків УПЦ (МП) здійснюються «протизаконні дії».

«Упродовж кількох місяців за надуманими звинуваченнями під арештом перебуває намісник Києво-Печерської лаври Преосвященний Митрополит Павло (Лебідь). Священнослужителі Лаври позбавлені можливості відправляти Божественну літургію та інші богослужіння, а її населення та численні віряни – вільно молитися в соборних храмах обителі. Щодо кліриків і мирян УПЦ регулярно здійснюються протизаконні дії, що посилюють ситуацію, що склалася»

У заяві стверджується, що усунення УПЦ (МП) – це «дії проти православ'я», через які «український народ може втратити необхідну в такий непростий час духовну опору та втіху», Церква також звинувачує владу України у тому, що святині можуть опинитися «в музеях або навіть у приватних колекціях».

«Висловлюючи підтримку Українській православній церкві у цей непростий час, ми закликаємо українську владу не допустити вивезення церковних реліквій та святинь, які століттями перебували у стінах Києво-Печерської лаври та є духовною опорою для всіх слов'янських народів. Ми виступаємо проти вигнання братії Києво-Печерської лаври з обителі, де вони протягом десятиліть трудяться у богоугодженні та молитві на благо українського народу»

Раніше в УПЦ (МП) заявляли, що їм наказали звільнити Києво-Печерську лавру до 4 липня.

Читайте також: Відмовлено у проведенні відправ у храмах Верхньої Лаври — суд прийняв рішення за позовом УПЦ (МП)