Влада Білорусі висловлює заклопотаність прийняттям Указу Президента України Володимиром Зеленським «Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь», який в порушення загальноприйнятих правових норм поширює свою дію винятково на громадян сусідньої держави. Про це йдеться в повідомленні білоруського МЗС, передає сайт Хрещатик.News.

В пресслужбі зазначили, що документ «не можна трактувати по-іншому, як явно недружній і дискримінаційний крок української сторони, що межує з втручанням у внутрішні справи Республіки Білорусь».

У МЗС Білорусі настійно рекомендують Україні вжити відповідних заходів щодо дотримання договірних зобов’язань у відносинах з Білоруссю:

«Прийняття вищезазначеного Указу підриває довіру в двосторонніх відносинах і йде врозріз з положеннями Договору про дружбу, добросусідство і співробітництво між Україною та Республікою Білорусь, а також міжурядових угод про торговельно-економічне співробітництво, про безвізові поїздки громадян і про трудову діяльність і соціальний захист громадян Республіки Білорусь і України, які працюють за межами своїх держав. У зв’язку з цим українській стороні настійно рекомендовано вжити заходів щодо дотримання взятих на себе договірних зобов’язань у відносинах з Білоруссю».

Разом з тим у пресслужбі МЗС Білорусі попередили, що готові до відповідних заходів задля захисту націнтересів держави:

«Щиро не бажаючи завдати шкоди дружнім зв’язкам з українським народом, білоруська сторона не має наміру переходити «червоні риси» в стосунках з Україною, але залишає за собою право на застосування, в разі виправданою необхідності, відповідних заходів щодо захисту національних інтересів відповідно до міжнародних норм».

Нагадаємо,  під час Маршу пенсіонерів у Білорусі застосували газ та петарди (фото, відео)

Читайте також:

У Києві на вулиці підрізали хлопця, який роздавав газети

Чинний мер Віталій Кличко, як правило, порушує правила ПДР (відео)