Партія “Слуга народу” матиме 60% місць у кожному комітеті парламенту. Проект рішення підготовчої депутатської групи опублікувала у “Фейсбуку” новообраний нардеп від “Європейської солідарності”, віце-прем’єр-міністр із європейської та євроатлантичної інтеграції 47-річна Іванна Климпуш-Цинцадзе.
У Верховній Раді дев’ятого скликання готуватимуть законопроекти на розгляд 23 комітети. По 419 місць у кожному дістанеться “Слузі народу”, “Опозиційній платформі За життя” від одного до трьох, “Батьківщині”, “Європейській солідарності” і “Голосу” по одному-два. Останні не матимуть своїх представників у шести комітетах. Квоти розподіляють пропорційно до чисельності фракцій. Заяви на включення депутатів у комітети подають партії, які пройшли до парламенту.
Найбільше депутатів по 31 планують у чотирьох комітетах. Із питань бюджету, а також фінансів, податкової та митної політики. З організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку. З аграрної та земельної політики. До порівняння, у комітеті соціальної політики та захисту прав ветеранів 10 парламентарів.
Затвердити комітети Верховна Рада має на першому засіданні 29 серпня.
“Керівництво монобільшості вирішило, що в комітеті з євроінтеграції має бути не більш як семеро людей, пише Климпуш-Цинцадзе. Водночас у комітеті, що опікуватиметься цифровою трансформацією 20. Євроінтеграція це не “міжнародні вояжі” й урочисті фото з керівниками ЄС. Це марудна робота у всіх сферах життя країни від транспорту, митниці й енергетики до захисту авторських прав і зміни трудового законодавства. Від профільного комітету залежить, як швидко й наскільки якісно Рада розглядатиме євроінтеграційні законопроекти”.
”Слуга народу” має більшість у парламенті (254 мандати з 424. ГПУ), говорить політолог Володимир Фесенко, 60 років. Розподіляє депутатів по комітетах так, щоб мати перевагу. Так само в минулому скликанні діяли “БПП” з “Народним фронтом”. Це традиційна поведінка. Просто раніше була коаліційна більшість, а зараз монопартійна.
Є комітети, в які традиційно не хочуть іти з освіти, культури (підготовча депутатська група вирішила зменшити кількість комітетів із 27 до 23. Зокрема, не буде комітету з питань культури та духовності. ГПУ). Серед депутатів мало фахівців. Там особливо не заробиш, не розгуляєшся. А ось бюджетний і податковий дають багато можливостей впливу, тому найпопулярніші.
“Слуги народу” оточили трибуни ВР
Фракція “Слуга народу” займатиме більшу половину зали Верховної Ради. 254 нардепи цієї політсили сидітимуть біля трибуни, президії, ложі уряду та гостьової. Інші фракції та позафракційні депутати отримали місця в глибині зали. Таке розміщення партії більшості може перешкоджати блокуванню трибун представниками інших фракцій. Місця узгодили на робочій депутатській підгрупі. Перше засідання Верховна Рада 9-го скликання проведе 29 серпня