Президент Володимир Зеленський має втрутитися у ситуацію, яка складається між українськими православними церквами. Про це його просять учасники Форуму української інтелігенції “За Українську православну церкву! За Київський патріархат”. Вони відстоюють існування церкви під керуванням Київського патріархату.

Про ситуацію, яка склалася довкола УПЦ-КП, говорили в Києві 11 червня на Форумі української інтелігенції, де взяли участь відомі політичні та громадські діячі, вчені, художники і письменники, журналісти та ветерани АТО. Вони просять захистити права церкви і її незалежність. Також учасники кажуть, що підтримують курс на європейську інтеграцію країни і готові до діалогу з владою, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна”.

“Звертаємося до вас з проханням підтримати Українську православну церкву – Київський патріархат від будь-яких зазіхань на її права і втручань в її внутрішнє життя”, – йдеться у зверненні.

Раніше патріарх Філарет заявив, що на Соборі було досягнуто домовленостей про те, що він керуватиме новоствореною церквою в Україні,а предстоятель Православної церкви України Епіфаній представлятиме її за кордоном. Проте, за словами Філарета, домовленості було порушено і сьогодні в Православній церкві України відбувається “розділення, двовладдя, і це може призвести до сумних наслідків”. Вселенський Патріарх Варфоломій висловив свою позицію і нагадав, що рішення надання автокефалії Православній церкві України було схвалене на основі багатовікової церковної традиції, яка поважає священні канони і вільна від будь-якого політичного чи дипломатичного тиску.