Опубліковано вимоги до надання стоматологічної допомоги під час протиепідемічних обмежень. Про це повідомляє сайт Хрещатик.news з посиланням на прессужбу КМДА.

Про це йдеться у розпорядженні керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації № 41.

Документом зазначено, що надання стоматологічних послуг під час карантину має надаватись з такими вимогами:

• Прийом має здійснюватися винятково за попереднім записом із дотриманням часового інтервалу між відвідувачами не менше 15 хвилин. Таким чином, щоб вони не контактували між собою.

• Між місцями надання послуг має бути дистанція не менше 1,5 м.

• Пацієнта не пізніше, ніж за день до прийому, мають опитати стосовно стану здоров’я, зокрема ознак респіраторних захворювань та контактів із іншими хворими. Якщо такі ознаки наявні, або пацієнт контактував із хворими на Covid-19 протягом останніх 14 днів, надання планової допомоги відкладається.

• При наданні стоматологічної допомоги мають застосовувати додаткові заходи безпеки: ізольоване розташування пацієнта в стоматологічному кабінеті, а також використання засобів індивідуального захисту.

• Персонал медзакладу має працювати у спецодязі із засобами індивідуального захисту: зокрема, респіратора класу захисту FFP2/FFP3 (без клапану) або хірургічної маски, герметичних захисних окулярів, суцільних захисних щитків для обличчя, одноразових рукавичок.

• Надавати послуги без одягнених засобів індивідуального захисту заборонено.

• Засоби індивідуального захисту необхідно знімати у кабінеті, де надавалася допомога. Заборонено залишати приміщення, де надавалася медична допомога, у засобах індивідуального захисту, що використовувались під час прийому.

• Засоби індивідуального захисту мають бути наявні на наступні 5 робочих днів.

• Утилізація має відбуватися відповідно до вимог Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами.

• На входах мають бути розташовані дозатори з антисептиком та санітарний контроль для відвідувачів. Клієнти в масках повинні очікувати своєї черги поза межами приміщень – де є маркування відстані у 1,5 м. Всередину допускаються відвідувачі із розрахунку не більше 1 особи на 10 кв. м.

Популярні новини зараз

На війні загинув пілот Мі-8, Віталій Пляка, що прорвався в оточений Маріуполь та зміг повернутись

Вбитий у київському фунікулері хлопець був учнем 10-го класу та займався футболом

Вибухнув котел, господарі отримали опіки — поліція Київщини встановлює обставини

Вакарчук присвятив пісню кримським татарам

Показати ще

• Стоматології мають інформувати клієнтів щодо встановлених обмежень на своїх веб-сайтах, сторінках у соцмережах, при проведенні запису телефоном чи в інший спосіб.

• Щодві години необхідно проводити дезінфекційні заходи. Крім того, слід дотримуватися нормативних показників мікроклімату приміщень (вологість, температура повітря) та забезпечувати наскрізне провітрювання після прийому кожного пацієнта не менше 15 хвилин.

• У приміщеннях, де надавалась медична допомога, має відбуватися поточне прибирання після кожного клієнта та дезінфекція засобів індивідуального захисту багаторазового використання.

• Рекламні брошури, журнали, інші поліграфічні матеріали та/або іграшки мають бути недоступними для пацієнтів.

Нагадаємо, Уряд оприлюднив нові дозволи та заборони з 11 травня

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва!

Читайте також:

Другий етап пом`якшення карантину: Степанов розповів, що дозволять з 22 травня

У Києві запрацювали 29 продовольчих ринків (перелік)