Колишній глава Адміністрації Януковича Андрій Клюєв балотується до Верховної Ради.

Про це повідомляє група The Newsroom у Facebook.

За інформацією журналістів, Клюєв висувається по 46 округу з центром у місті Бахмут на Донеччині.

“Висувається, нібито, від Ліберально-демократичної партії, що дозволяє йому не подавати документи до ЦВК особисто. Представник партії вже подав документи на Клюєва, на даний момент вони перебувають на розгляді комісії.

За законом, кандидат у депутати має прожити на території України впродовж останніх 5 років перед балотуванням. Клюєв, як відомо, останні 5 років поневірявся між Москвою, Віднем та Брюсселем.

ЦВК розіслала стандартні для всіх кандидатів запити до МВС, МЗС та прикордонників щоб з’ясувати це питання, бо формально потрібен документ. І після отримання відповідей виявилося, що ЦВК не має формальних підстав відмовити Клюєву в реєстрації”, – пише ЗМІ.

Журналісти повідомляють, що останні офіційні відмітки про виїзд Клюєва за кордон та заїзд назад до України датуються початком січня 2014 року.

“Граничною є дата заїзду в країну після новорічний свят. І, оскільки наприкінці того ж місяця поплічники Януковича вже тікали з України чигирями, відміток про їхній виїзд за кордон у прикордонних базах нема. Тепер вони можуть заявити, що, наприклад, весь цей час перебували в підпіллі проукраїнських партизанів Криму, а Крим це Україна”, – інформує група.

З цієї ж причини ЦВК була вимушена зареєструвати екс-заступника генпрокурора режиму Януковича Рената Кузьміна, який перебував у розшуку, а тепер балотується за списком “Опозиційної платформи – За життя” кума президента Росії Володимира Путіна Віктора Медведчука.

Щодо Клюєва, ЦВК спрямувала додаткові запити у Нацполіцію, ГПУ та СБУ, повідомляють журналісти.