Кількість жертв може бути катастрофічною: Ємець

Якщо не вдасться жорсткими заходами локалізувати епідемію, кількість жертв може бути катастрофічною – для боротьби з нею медична система України не готова.

Якщо не вдасться жорсткими заходами локалізувати епідемію, кількість жертв може бути катастрофічною.  Про це повідомляє Хрещатик.News з посиланням на відеозвернення міністра охорони здоров’я Іллі Ємця.

У відеозвернення до медиків та українців пан Ємець нагадав, що в Україні наразі – епідемія коронавірусної інфекції, яка швидко поширюється.

“І ці цифри будуть збільшуватись. Я завжди казав і буду казати людям правду: кількість жертв буде зростати”, – констатував очільник МОЗ.

Міністр зазначив, що з досвіду медиків Китаю, в боротьбі з епідемією є три важливі етапи.

  • Це профілактика, коли важливо не пустити вірус в країну. Як свідчать дані, які щодня оновлюються, Україна цього зробити не змогла.
  • Потім – локалізація, що вдалося Китаю, проте не вдалося Європі. Україна може виконати це завдання лише жорсткими заходами.
  • Третій етап – лікування, до якого, як зазначає пан Ємець, медична система України не готова.

“Незважаючи на те, що наша країна вже вступила в посилену стадію боротьби з коронавірусом, дехто навмисно створює перепони у роботі міністерства, – зазначає міністр. – Переслідуючи свої особисті мотиви, вони ставлять під загрозу життя та здоров’я тисяч українців. З усією відповідальністю заявляю: якщо нам і далі будуть заважати працювати, кількість жертв може бути катастрофічною”.

‼️ Звернення міністра охорони здоров'я Іллі Ємця

‼️ Звернення міністра охорони здоров'я Іллі Ємця:"Шановні колеги,Ми фіксуємо вогнища спалаху епідемії коронавірусної інфекції на території України, яка стрімко поширюється. І ці цифри будуть збільшуватись. Я завжди казав і буду казати людям правду: кількість жертв буде зростати.З досвіду китайських лікарів можна виділити три основні стовпи подолання інфекції та її наслідків. Перший – це профілактика, тобто не впустити вірус у країну. Європа і Україна не змогли цього зробити. Другий – це локалізація катастрофи. Це вдалося зробити Китаю. Зараз ми ще спроможні жорсткими заходами локалізувати поширення інфекції, чого не вдається в Європі. Третій стовп боротьби – це госпітальний, або етап лікування. На жаль, ми мусимо констатувати: медична система України до нього не готова. З багатьох причин. За 21 день моєї роботи на посаді міністра нашій команді вдалося відновити вертикаль державного санітарного лікаря, яка успішно існує в інших країнах. Спеціалісти контролю за епідемією, разом з представниками поліції, прикордонниками, мобільними бригадами швидкої допомоги та іншими службами ще можуть зупинити тотальне поширення інфекції.На третьому етапі я відновлюю клінічну вертикаль спеціалістів інтенсивної терапії та реанімації. Ці фахівці в існуючих, дуже важких умовах, можуть зменшити смертність від ускладнень цієї хвороби. Багато років поспіль українську медицину руйнували і зруйнували майже вщент. Я наполягаю на створенні в Міністерстві охорони здоров'я України єдиного оперативного штабу протидії коронавірусу, в поєднанні з іншими службами. Ми ще можемо знизити кількість жертв. Якщо будемо діяти рішуче. Незважаючи на те, що наша країна вже вступила в посилену стадію боротьби з коронавірусом, дехто навмисно створює перепони у роботі міністерства. Переслідуючи свої особисті мотиви, вони ставлять під загрозу життя та здоров’я тисяч українців. З усією відповідальністю заявляю: якщо нам і далі будуть заважати працювати, кількість жертв може бути катастрофічною.Я – кардіохірург. Зараз організовую боротьбу з невидимим ворогом – вірусом COVID-19. Терапевтичні методи вже не врятують ситуації. Наш пацієнт – це вся Україна. Вже неможливо рятувати життя лише масками та дезінфекторами. Треба діяти рішуче – хірургічними методами, як команда в операційній. Інакше життя не будуть врятовані.Я прийшов на посаду, щоб провести медичну реформу, запровадити в Україні державну страхову медицину, об'єднати розгалужену медичну систему, зменшити кількість чиновників у системі охорони здоров'я, вивести на рівень держави професіоналів-медиків, яких підтримує влада. Я впевнений, що вся владна вертикаль підтримує команду міністра в його нелегкій місії. Тільки разом ми зможемо перемогти цього невидимого ворога. Виконуйте всі правила безпеки, піклуйтеся одне про одного табудьте здорові."

Geplaatst door Міністерство охорони здоров'я України op Woensdag 25 maart 2020

Нагадаємо, станом на ранок 26 березня в Україні  зафіксовано 156 випадків захворювання на коронавірус, а також п’ята смерть.

Читайте також:

Три українські компанії розробили тест-системи для коронавірусу: МОЗ

МОЗ перевірить на коронавірус всі недавні смерті від пневмонії

МОЗ вимагає ввести надзвичайний стан

 

 

Коментуйте:
Новини по темі