Відомий харківський блогер Олександр Давиденко, який знімає відеоблог про проблеми Новобаварського району міста і викладає їх на ютьюб-каналі “Під контролем”, звинуватив депутата Харківської облради Олександра Ткаченко, який балотується в депутати Верховної Ради, в організації нападу.

За словами блогера, 9 травня він прийшов на свято, організоване в Новобаварському районі, щоб задати питання чиновникам і депутатам. Все було спокійно, поки не з’явився Олександр Ткаченко з невідомим чоловіком, якому він дав якусь вказівку. Після цього чоловік підійшов з питаннями: “Хто ти такий? Що ти тут знімаєш? На тебе надійшли скарги…”. Він не представився і спробував вихопити відеокамеру.

Коли блогер розвернувся і почав тікати, через кіоск вискочили шестеро чоловіків “в незрозумілій формі”. Вони наздогнали його і почали бити. “Троє тримали, а троє лупцювали ногами – в основному по голові і по спині. Вони вирвали камеру і розбили вщент”, – заявив Давиденко.

За його словами, він викликав поліцію і підійшов разом з поліцейським до Олександра Ткаченка та чоловіка, який почав провокацію, але у відповідь почули лише лайки і заяви, що все це вигадки.

Напад блогер вважає заздалегідь організованою провокацією і пов’язує зі своєю активною діяльністю в Новобаварському районі Харкова і тим, що він неодноразово ставив незручні питання як особисто Олександру Ткаченку, так і чиновникам районної адміністрації.

“Ми задавали питання чиновникам і депутатам, і нам таки прилетіло. Ні, не відповіді на питання щодо ваших зарплат, а поки тільки по обличчю. Тобто їм не сподобалося, що ми ходимо і задаємо питання щодо ваших зарплат, щодо якості виконання робіт, стану шкіл і лікарень, садочків. Їм це відверто не сподобалося, і вони вирішили влаштувати провокацію”, – заявив він.

“Ви б бачили їхні посмішки, коли я захлинався кров’ю, які вони були задоволені, як вони раділи. Якщо депутат всього лише місцевого рівня б’є активіста, чого нам чекати, коли цей депутат стане депутатом Верховної Ради? Він нас взагалі почне спалювати, або під ніж пустить разом з сім’ями”, – підкреслив Давиденко.

Нагадаємо, що одіозний харківський депутат-відродженець Ткаченко став відомий після того, як обізвав виборців “виродками”, “ссволотою” і “покидьками”, а також пригрозив активістам розправою.

Також ЗМІ звинувачували Ткаченка в тому, що він використовує у своїй зовнішній рекламі кольори політичної партії президента Зеленського.