174,3 тисяч українців, які отримали першу дозу вакцини CoviShield, не мають змоги отримати другу дозу, адже країна-виробник Індія припинила експорт препарату. Замість вирішити проблему, уряд вдається до хаотичних дій, які ставлять під загрозу вакцинацію в Україні.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

«У всьому світі панує національний егоїзм – ніхто вже не займається благодійництвом, захищають здоров’я власного народу. А Україна, як прохач з протягнутою рукою, намагається випросити хоч якісь вакцини у будь-яких кількостях. Так, вчора прибула перша партія китайської вакцини CoronaVac, якої планують завезти 1,8 млн. доз. Як і CoviShield, для формування імунітету потрібно щепитися двічі. І тому навіть якщо всі поставки виконають – це буде лише крапля в морі від реальної потреби», – стверджує Костянтин Яловий.

При цьому, як зазначив політик, держпідприємство «Медичні закупівлі» не приймає вакцину, посилаючись на те, що постачальник не надав висновків про її якість.

«Гарний старт нового етапу вакцинації! Навряд чи такі маневри збільшать довіру українців до китайської вакцини. В рамках програми COVAX ми очікуємо на 1,6 млн. доз AstraZeneca. Парламент навіть ухвалив спеціальний закон, що звільнив виробника від відповідальності за її якість. Тобто вакцини надто мало, а негативного піару для неї забагато», – наголосив Яловий.

На його думку, все це нагадує імітацію бурхливих дій, для яких важливий не результат, а процес. І чомусь, шукаючи вакцину по всьому світу, майже ніхто не говорить про те, що Україна може виробляти її самостійно.

За словами Ялового, ще влітку минулого року вітчизняні фармвиробники заявили, що здатні налагодити випуск вакцин. Потрібні гарантії держави на їх закупку протягом наступних кількох років.
Мова йде не про розробку нової вакцини, бо на це потрібно багато часу та ресурсів. Технологія купується за кордоном, і вакцина випускається за ліцензією. Тобто так само як це відбувається з CoviShield, яку ми придбали в Індії.

«На жаль, влада втратила надто багато часу. Якби вчасно взялися за справу, то тепер мали б уже власне виробництво і не довелося б оббивати пороги інших країн. Проте, краще пізно, ніж ніколи. Судячи з тенденцій, COVID-19 з нами ще надовго, та й за ним може прийти нова пандемія іншого вірусу. Тому налагодити виробничу базу для вакцинації – це потреба часу. От тільки чи комусь у владі прийде в голову ця світла ідея? І чи здатна держава мобілізувати усі сили на її реалізацію?», – сказав Костянтин Яловий.

Додаткова інформація та коментарі:
За телефоном: +380 97 937 86 22.
Електронна адреса: press.k.yaloviy@gmail.com.