Що говорили про екологію під час «Давоського тижня»

Підпишіться на Хрещатик News у Google News! Тільки актуальні новини Києва!

Минулого тижня завершився перший етап Всесвітнього економічного форуму під назвою «Давоський порядок дня». Особливу увагу світові лідери приділили погіршенню стану навколишнього середовища та загрозі кліматичних змін.

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!

Про що саме говорили на форумі, розповів на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

Як зазначив Костянтин Яловий, з кожним роком проблеми довкілля набувають все більшої ваги. У поєднанні з соціальними негараздами, екологічні проблеми вже найближчим часом загрожують людству серйозними наслідками.

Ось основні тези, які пролунали під час виступів учасників форуму:

Два останні десятиліття уряди країн затримували початок екологічних заходів, що призвело до сильного перевищення викидів парникових газів. Щоб уникнути катастрофи, людство має скорочувати викиди СО2 швидше на 2,7% на рік до 2100 року.
Перехід економік до нульових викидів вуглецю – складний та затратний процес, над яким корпорації та державний сектор мають працювати разом. Великі промислові компанії мають інвестувати сотні мільярдів доларів в технології та ініціативи, які зменшують кількість вуглецю.
У 21 столітті уряди все більше орієнтуватимуться на показник «вартості природи». Так сьогодні більше 50% світового ВВП (42 трильйони доларів) залежить від збереження біорізноманіття. Здатність природи виконувати свої функції для підтримки людського життя розглядатимуть як послугу, що має свою фінансову вартість.
Одним з головних ризиків сучасності є невиконання цілей Паризької кліматичної угоди. Країни світу занадто повільно переходять від вугільної до відновлювальної енергетики. Водночас глобальні світові банки продовжують у великих об’ємах фінансувати використання викопного палива.
Промислово розвинені країни Європи, які активніше за інших скорочують викиди, зосереджені лише на своїх інтересах. Вони недостатньо допомагають країнам, що розвиваються. Таке відсторонення заважає боротися з кліматичною кризою та з COVID-19.

Якими б правильними та актуальними не були головні меседжі «Давоського тижня», вони мало чого варті без конкретних дій, зазначив Яловий.

«З цього приводу хочу процитувати шведську активістку Грету Тунберг, яка виступила на форумі з критикою світових лідерів. За її словами, час пропозицій та «маленьких кроків у правильному напрямку» давно минув. Тому можна проводити скільки завгодно самітів і зустрічей, але якщо ми не будемо ставитися до кліматичної кризи – як до кризи, ніяких істотних змін добитися не вдасться. Щоб зупинити кліматичну катастрофу, потрібно діяти швидко і негайно», – наголосив Костянтин Яловий.

Додаткова інформація та коментарі:
За телефоном: +380 97 937 86 22.
Електронна адреса: [email protected].

Автор:

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!
Коментуйте:
Новини по темі
Співробітники білоцерківської поліції врятували життя 14-річної дівчини

Поліція Білій Церкві зуміла знайти та врятувати 14-річну дівчину, яку відвезли в невідомому напрямку та обпоїли якоюсь речовиною, від якої вона погано себе почувала і не розуміла, де знаходиться.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це повідомляє патрульна поліція Білій Церкві на своїй сторінці в Facebook. Дівчина…

У Києві знову запрацювали продуктові ярмарки

Після довгого локдауну в столиці відновлено роботу продуктових ярмарків.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це заявив заступник голови міської адміністрації Олексій Кулеба, як повідомляється на сайті КМДА. Чиновник висловив розуміння, що навесні приємно і корисно мати на своєму столі свіжі овочі та фрукти. Але, нагадав Кулеба,…

У киянина відібрали п’ять мільйонів гривень готівкою

На вулиці Євгена Харченка в Дарницькому районі Києва у городянина відібрали сумку з п’ятьма мільйонами гривень, які він призначав на покупку квартири.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це повідомляє «Рупор». На нього напали двоє чоловіків. Скоївши злочин, вони втекли на автомобілі. Поліція затримала зловмисників в Одесі….

У центрі Києва закрили станцію метро

Центральна станція синьої лінії київського метро «Майдан Незалежності» закрита на вхід і вихід.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це пише «Прямий». Однак поїзда продовжують ходити через станцію у звичайному режимі, і пересадка на станцію «Хрещатик» як і раніше працює. Працівники комунального підприємства повідомлють, що станція була…