Пальчевський змушує Кличка займатись проблемами Києва

Київська влада на чолі з Кличком вирішила перед виборами показати активність у вирішенні питання заводу «Радикал».

Ігор Чаленко
політолог

Як повідомляє Офіційний портал Києва, «міська влада наполягає на необхідності негайно розпочати процес очищення території» відповідного промислового об’єкта. Навіть нібито підготовлено звернення до АМКУ та уряду про надання дозволу державної фінансової допомоги для демеркуризації Радикалу.

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!

Новина була б вкрай позитивною, якби на дворі був не 2020 рік, а десятиліття два раніше.

Для тих, хто не знайомий з ситуацією, нагадаю. Ще в 1996 році Радикал на Червоноткацькій почав процедуру банкротства, яку завершив через чотири роки. Але замість ліквідації об’єкту на його території було розлито під відкритим небом сотні тон ртуті. За 20 років було зібрано лише близько 100 тон. Найбільшим забруднювачем є цех з електролізу, є потреба у термічній демеркуризації.

Кличко за шість років головування у Києві не зробив фактично нічого, аби вирішити питання «Радикалу», який продовжує труїти навколишнє середовище і киян. Виключно перекладання папірців і канцелярське листування між установами.

Цілком можливо, що і нинішньої новини ми б не побачили, якби не мерські перегони у столиці. Віталію Кличку довелося реагувати на дії свого опонента Андрія Пальчевського, який зайняв проактивну позицію у вирішенні найбільш болючих проблем столиці. Пальчевський висвітлює реальний стан справ у різних районах Києва, не дає приховати безгосподарність міської влади за її гарними заявами та піар-заходами.

Справжнім ударом для образу Кличка стало відео Пальчевського про «Радикал», де він особисто відвідав об’єкт і показав шалену загрозу для містян. Таким чином він фактично змусив апарат Кличка реагувати.

Це, до речі, відбувається не вперше. Кличко зайняв стабільне положення того, хто інформаційно наздоганяє, в питаннях вирішення структурних питань. Для прикладу, досить було Пальчевському записати відео про жахливі дороги на Милославській, як Кличко був змушений показати бурхливу «асфальтну» діяльність. І нічого, що такі дії фактично запроторили киян у тотальних пробках.

Але державна політика не має робитись роликами. Це серйозна, системна багаторівнева діяльність. Зверніть увагу: Пальчевський зі своєю командою пропонує Стратегічний план розвитку Києва. Ще раніше було напрацьовано Економічну платформу. На все це Кличко продовжує давати обіцянки, які вже давав п’ять років тому. Якщо кияни повірили раз, то чому б не зробити їм це знову? А щоб ще більше їх у цьому переконати, натиснуть на патріотизм, відкриють ще декілька фонтанів і найвищий прапор. І нікого не хвилює, що столиця продовжує жити без реалістичного Генерального плану, захлинається від зношеної інфраструктури та корумпованості столичних чиновників.

Пальчевський дратує Кличка, адже не дає провести комфортну кампанію і переобратись. Не дивно, що зараз фіксується збільшення чорних піар-матеріалів проти Пальчевського, включаючи ролики та смішні меми. Але що смішного, наприклад, у палаючому нелегальному звалищі на Дарниці? Неважко здогадатись, хто фінансує цей виборчий креатив.

Вибори мера Києва із мемасиків і чорнухи мають перейти у конструктивне русло та змагання концепцій візії майбутнього столиці. Від цього виграють усі кияни.

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!
Коментуйте:
Новини по темі