Про це йдеться на сайті Офісу генпрокурора.

ОГП не уточнює імені фігуранта, однак, імовірно, мова про Віктора Брагінського, який пішов з посади у березні цього року. Цьому передувало розслідування журналістів Bihus.Info про незадеклароване ним майно на 52 мільйони гривень.

За даними слідства, підозрюваний не проводив оцінки ризиків виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах метро, не вживав заходів щодо забезпечення довгострокової служби штучних споруд та запобігання появі їх несправності. Також він не призначав комісії для проведення спеціальних оглядів, обстежень та спостережень за дефектними, ослабленими конструкціями та спорудами станцій Оболонсько-Теремківської лінії «Київського метрополітену».

Читайте також: Неналежна експлуатація Київського метро призвела до затоплення синьої гілки, – прокуратура

Як наслідок, окремі елементи тунелів почали руйнуватись, і це призвело до потрапляння води до тунелю на перегоні між станціями метро «Деміївська» та «Либідська», появи тріщин у стінах та сталактитів, вимивання і порушення цілісності гідроізоляції тунелю метро протягом тривалого часу.

Також за цією темою: Підтоплення метро. В.о. начальника КП "Київський метрополітен" Вигівського відправили під цілодобовий домашній арешт

Через це 8 грудня 2023 року столична влада зупинила рух поїздів Оболонсько-Теремківською лінією метро на відрізку між станціями метро «Либідська» та «Деміївська».

Під час досудового розслідування провели кілька експертиз — пожежно-технічну, металів, речовин та сплавів, комплексні комп’ютерно-технічну, судову інженерно-технічну, комісійні будівельно-технічну та економічну експертизи.

За результатами цих експертиз встановили, що експлуатація тунелю метро між станціями «Деміївська» та «Либідська» є неналежною та не відповідає будівельним нормам і правилам.

Через службову недбалість підозрюваного з грудня 2023 року до березня 2024 року міському бюджету мав понад 138,5 млн грн збитків. КП «Київський метрополітен» через закриття станцій метро недоотримав майже 26 млн грн.

Раніше повідомлялось: Мер столиці заявив, що прокуратура «маніпулює заявами» щодо причин аварії у київському метро

Довідка. Очільнику київського метро Віктору Вигівському 23 липня оголосили підозру у службовій недбалості, яка привела до підтоплення метро і подальшого закриття частини «синьої» гілки. А за два дні його відправили під домашній арештОчільника «Київського метрополітену» відправили під домашній арешт у справі про підтоплення метро.

Таку ж підозру оголосили ще одному фігуранту — начальнику служби колії, тунельних споруд і будівель метрополітену. Він також під домашнім арештомЩе одного посадовця київського метрополітену відправили під домашній арешт у справі про підтоплення метро.

У КМДА звинувачення прокуратури відкидали, стверджуючи, що причина руйнувань метро не в експлуатації, а в поганому проєктуванні та неякісному будівництві.

Популярні новини зараз

Краматорське товариство сліпих за підтримки USAID відновлює виробництво гофрокартону на Київщині

Столичні морги та лікарні захопила "ритуальна мафія", що "впарює" труни за ₴0,5 млн

У Київській області затримали 14-рінчих підлітків, які здійснили підрив вибухівки біля відділку поліції

День Києва 2024 - цікаві факти про столицю України та її рекорди

Показати ще