Про це повідомила Національна поліція та пресслужба підприємства.

Він зможе вийти на свободу за умови сплати застави в розмірі 999 млн грн.

Лотоусу інкримінують завдання державі збитків у розмірі 157 млрд грн в період 2015 – 2021 років. Підозру йому вручили 22 вересня.

Слідство вважає, що його підприємство видобувало і продавало щебінь без ліцензії.

Поліція вважає, що щебінь має розглядатися як корисна копалина, тоді як Полтавський ГЗК наполягає, що це відходи виробництва – нефракційний відсів.

"Голова правління підприємства не вчиняв жодних незаконних дій щодо видобутку корисних копалин. Мала місце звичайна виробнича діяльність підприємства із багаторічною історією – видобуток залізної руди, її переробка, збагачення та виробництво окатків відповідно до наявного спеціального дозволу на користування надрами. Полтавський ГЗК не видобував жодних інших відмінних від залізної руди корисних копалин", – йдеться в повідомленні комбінату.

Підприємство також вважає завищеною суму збитків, яку інкримінують Лотоусу.

"Враховуючи що збитки держави можуть бути у вигляді податків, то за логікою [поліції] підприємство мало реалізовувати щебінь за понад 29 000 грн за тонну, в той час як ринкова вартість щебеню складає 280 грн за тонну", – йдеться в повідомленні.

Полтавський ГЗК вважає, що ця та інші справи проти підприємства, які почалися протягом останнього року, є спробою дестабілізувати роботу.

Раніше Хрещатик писав, що суд обрав запобіжний захід нардепу Шуфричу — тримання під вартою на 2 місяці без права внесення застави