Про це повідомляє Укрінформ.
“Національне військове кладовище, обіцяне владою у цьому році, так і не почало будуватись. Влада має нас почути і зрозуміти, що кладовище для військовослужбовців, які загинули в цій війні, не може чекати”
Учасники акції вийшли з плакатами “Національне військове кладовище має бути в Биківні в 2023 році!”, “Військове кладовище не може чекати!”, “Влада, де український Арлінгтон?”.
Крім того, на Майдані стояли символічні скриньки, в яких має зберігатись прах, це символ того, що бійці, які загинули на цій війні, досі не поховані, вони стоять в скриньках вдома або на тимчасовому зберіганні в крематорії.
Литвиненко повідомила, що Міністерство у справах ветеранів стало замовником Національного військового кладовища у Києві.
За її словами, разом з представниками міністерства родини загиблих виїжджали на огляд земельних ділянок, брали участь у нарадах, пресконференціях, звертались з листами до міського голови, міністра культури, Президента, Офісу Президента, Кабінету Міністрів, щоб земельна ділянка була виділена якнайшвидше, але поки що цього не відбулось.
Вночі ворог атакував столицю — КМВА звітують про збиття 12 дронів
На війні загинув пілот Мі-8, Віталій Пляка, що прорвався в оточений Маріуполь та зміг повернутись
₴125 млн "вигоди" на укриттях і генераторах — на голову Голосіївської РДА Садового завели кримінальні справи
У центрі Василькова з'явилася алея пам'яті загиблих льотчиків і штурмовиків
У травні 2022 року Верховна Рада ухвалила закон, яким передбачається створення Національного військового меморіального кладовища. Закон передбачає розміщення меморіального архітектурного комплексу на спеціально відведеній земельній ділянці, включно з військовим кладовищем, музейним комплексом, ритуальною будівлею та спорудою для почесних поховань.
Раніше у Биківні вшанували пам’ять жертв політичних репресій.