Людство викидає у смітник 40% продовольства

Підпишіться на Хрещатик News у Google News! Тільки актуальні новини Києва!

Для вирощування їжі людство використовує 4,4 мільйона км2 земної суші. Це більше, ніж територія Індійського субконтиненту – Індії, Пакистану, Бангладешу, Непалу та Шрі-Ланки разом узятих.

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!

Для поливу цих земель витрачають 760 км3 води – понад 300 мільйонів олімпійських басейнів щорічно. При цьому 40% цих ресурсів втрачається дарма.

Про дані, наведені в останньому звіті WWF, розповів у на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

“У спільному звіті Фонду охорони природи та транснаціональної роздрібної мережі Tesco йдеться про глобальні втрати продовольства на фермах. Щорічно близько 2,5 мільярда тонн їжі умовно викидають на смітник. За останніми оцінками, з усіх вирощених харчових продуктів 40% залишаються не з’їденими”, – розповів Яловий.

За його словами, звіт WWF вперше за 10 років досліджує втрати продовольства під час, до і після збору врожаю, а також у ланцюжках поставок, роздрібній торгівлі та споживанні. Так, понад 20% продуктів викидається на етапі виробництва, переробки й транспортування продовольчої сировини. Майже 10% псується через неправильні умови зберігання. Решту ми просто викидаємо на смітник, тому що не можемо спланувати свої покупки.

“По-перше, таке явище має негативні екологічні наслідки. Виробництво їжі витрачає забагато землі, води та енергії та продукує близько 10% усіх парникових газів – удвічі більше, ніж річні викиди автомобільного транспорту в Євросоюзі й США разом узятих”, – сказав Костянтин Яловий.

Він нагадав, що, по-друге, існує соціально-етична проблема, адже за даними ООН у 2020 році 10% населення землі – понад 810 мільйонів людей страждали від недостатнього харчування.

Як зазначив Яловий, враховуючи наведені факти, особливе занепокоєння викликає тенденція зростання цін на продовольство у світі. Так, за даними Продовольчої й сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй, у травні цього року після 11 місяців росту, ціни на продовольство стали рекордно високими за останні 10 років, не зважаючи на те, що світове виробництво зернових теж знаходиться майже на безпрецедентно високому рівні.

“Боротися з втратою продовольства на етапах виробництва і поставок, а також регулювати ситуацію на світовому ринку продовольства – завдання урядів країн та міжнародних об’єднань. Але у зменшення загрози світової продовольчої кризи, кожен з нас теж може зробити свій внесок. Найперше – розумно планувати свої покупки, щоб надлишки їжі не доводилося викидати у смітник”, – наголосив Костянтин Яловий.

Додаткова інформація та коментарі:
За телефоном: +380 97 937 86 22.
Електронна адреса: [email protected]

Автор:

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!
Коментуйте:
Новини по темі
Шедевр із купи піску. На Оболоні створили незвичайний арт-об’єкт

Правду кажуть, що краса ховається в очах того, хто дивиться. Якщо ти творець, то навіть купу будівельного матеріалу можеш перетворити на витвір мистецтва. Як це і зробив невідомий митець на Оболоні.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це пише “Великий Київ”. Фото з місця розлетілись соцмережами. Кажуть,…

У Бабиному Яру споруджують музейний комплекс «Курган»

«Курган» розповість про події двох днів, 29-30 вересня 1941-го року. Відвідувачі музейного простору зможуть на власні очі побачити Бабин Яр того часу і завдяки створеній фізичної моделі, -що відбувалося тут у ті дні: довгу процесію людей, які йдуть на розстріл, як у них відбирали речі та лишали життя.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш…

Київська область теж закриє школи з рівнем вакцинації менше 80%

Через переведення України в “жовту” зону адаптивного карантину Київська область може закрити половину шкіл. На сьогодні в них від COVID не вакциновано 80% персоналу.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook Київської обласної державної адміністрації. Повідомляється, що з 23 вересня в…

“Охматдит” показав ювілейного пацієнта після трансплантації нирки від посмертного донора

У закладі хлопець перебував з осені, відколи відмовила донорська нирка, яку пересадили у Білорусі три роки тому.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це пише “Великий Київ”. Як ідеться у повідомленні “Охматдиту”, від початку березня 2021 в Охматдиті провели 10 трансплантацій нирок дітям. З яких 5 —…