Кияни пропонують владі своє бачення екологічної політики

Підпишіться на Хрещатик News у Google News! Тільки актуальні новини Києва!

Вперше в історії столиці програмний документ розвитку міста розробили й запропонували не чиновники, а самі мешканці Києва.

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!

Про те, як створювали Екологічну стратегію Києва 2030 розповів на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

«Сьогодні, коли Екологічна стратегія Києва 2030 вже готова, хочеться пригадати, як все починалося. Переглядаю минулорічні посилання і фотографії – і сам дивуюся – як багато роботи вдалося зробити нашій команді», – сказав Костянтин Яловий.

За його словами, до роботи над стратегією було запрошено усіх охочих. Для початку роботи учасники обговорення Екостратегії заповнили онлайн-анкети, щоб сформувати робочі групи, кожна з яких мала працювати за окремим напрямком.

Як зазначив політик, у засіданнях робочих груп взяло участь більш як 100 киян. Робота відбувалася за методикою, яка нагадує сучасний освітній тренінг. Робота проводилась в три етапи, під час яких всі учасники отримували однакові завдання: визначити актуальні питання по заданій темі, оцінити, що в цій сфері відбувається зараз, сформулювати, що потрібно зробити, щоб поліпшити ситуацію, і як цього можна досягти.

На першому етапі учасники робочих груп визначали головні цілі за своїми темами – найважливіше, що треба змінити у напрямках чистого повітря та чистої енергії, чистої води, зелених зон та біорізноманіття, розумного управління відходами. Після цього у робочих групах визначали методи досягнення цілей, та що важливо – індикатори успіху, за якими можна буде визначати, наскільки вдало працює стратегія.

«Взагалі, наша екологічна стратегія цікава тим, що на відміну від інших програмних документів столиці, її основи вперше розробили не чиновники, а самі мешканці столиці», – заявив Костянтин Яловий.

Як пояснив Яловий, пропозиції та вимоги громадських активістів, екологів, вчених і просто небайдужих жителів щодо того, якою має бути екологічна стратегія, проаналізували і звели в один документ експерти – фахівці профільних організацій.

«Нам вдалося створити повноцінну стратегію, де усі ідеї громади представлені максимально зручно для міської влади. Наступним етапом має стати ухвалення стратегії депутатами Київради. Зі свого боку ми зробили усе можливе, щоб київська влада могла реалізувати ці ідеї, виходячи зі своєї компетенції, а також максимально спростили механізм вирішення питань на зразок того, хто саме і в які терміни буде втілювати пропозиції в життя, і яка нормативна база стане основою для цього», – розповів Костянтин Яловий.

Додаткова інформація та коментарі:
За телефоном: +380 97 937 86 22.
Електронна адреса: [email protected].

Автор:

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!
Коментуйте:
Новини по темі
Віталій Кличко: київський транспорт незабаром подорожчає

Мер Києва Віталій Кличко підтвердив близьке підвищення цін на проїзд у міському громадському транспорті.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це пише «Знай». За словами міського голови, собівартість київського транспорту набагато вище, ніж та сума, яку платять пасажири. Тому міському бюджету доводиться щорічно давати перевізникам дотацію –…

Житель Київщини викритий в розбещенні п’ятирічної племінниці (відео)

Тридцятирічний житель села Переселення Обухівського району затриманий за розпусні дії стосовно своєї п’ятирічної племінниці.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це пише OBOZREVATEL. За словами представників поліції, чоловік, відвідуючи будинок, де жила дівчинка, багаторазово не тільки розбещував її, а й піддавав сексуальному насильству. Повідомляється, що він –…

НАНУ: від COVID-19 померло втричі більше українців, ніж повідомляє МОЗ

Національна академія наук України опублікувала дані, з яких випливає, що за час пандемії коронавірусу її жертвами стало майже в три рази більше українців, ніж офіційно повідомляло Міністерство охорони здоров’я.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це пише «Главред». Згідно з офіційними даними, за весь час пандемія COVID-19…

В офісі «Київського метрополітену» пройшли обшуки

Працівники фіскальної служби та столичної міської прокуратури в четвер провели обшуки в офісі «Київського метрополітену».Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про цю подію пише «Інтерфакс-Україна». Обшуки йшли в ході розслідування справи про ухилення від податків на суму дев’ять мільйонів гривень при будівництві лінії метро на київський Виноградар….