Комунальні та сільськогосподарські підприємства – найбільші забруднювачі води в Україні

Підпишіться на Хрещатик News у Google News! Тільки актуальні новини Києва!

В Україні найбільшими забруднювачами води є комунальні підприємства та підприємства сільського господарства, а в межах Києва щороку скидають у Дніпро понад 720 мільйонів кубометрів стічних вод.

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!

Про це до Всесвітнього дня моніторингу якості води розповів на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

«Найбільші забруднювачі води в нашій країні – це підприємства комунального господарства. Вони скидають понад 60% від загального об’єму забруднених стічних вод. А протягом року місто Київ скидає у Дніпро понад 720 мільйонів кубометрів стічних вод. 40% з них не проходять належного очищення. Потужний негативний вплив на якість води має сільське господарство. Більша частина забруднення та використання води аграріями не фіксується. У поверхневих водах річок басейну Дніпра виявили більше 160-ти хімічних сполук. Серед них, гербіцид атразин, метали кадмій і нікель», – повідомив Костянтин Яловий.

Також він відзначив, що засміченість Чорного моря сьогодні вдвічі перевищує засміченість Середземного. А концентрації шкідливих хімічних сполук у Чорному та Азовському морях вищі за допустимі норми токсичності.
Костянтин Яловий наголосив, що розроблена за його ініціативи Екологічна стратегія Києва до 2030 року передбачає низку заходів з покращення якості води.

«В першу чергу потрібно інвентаризувати і паспортизувати водні об’єкти столиці, припинити нелегальне буріння, розробити прибережні захисні смуги, припинити будь-яке будівництво на землях водного фонду, заборонити продаж побутової хімії із вмістом фосфатів, посилити нагляд і контроль за скидами стічних вод. І звичайно ж слід розпочинати системну модернізацію комунальної інфраструктури – Бортницької станції аерації, каналізації та водогону. Лише це гарантує кожному киянину доступ до чистої та безпечної води!», – переконаний Костянтин Яловий.

Нагадаємо, що Екологічна стратегія Києва до 2030 року була створена з ініціативи Костянтина Ялового. Її автори – науковці, екологи, громадські активісти, небайдужі кияни. Робота над її розробкою тривала більше року і завершилась створенням великого документу, де покроково розписано, як досягнути кращого довкілля. Екостратегія складається з чотирьох розділів: чиста вода, чисте повітря та енергія, зелені зони та біорізноманіття, кругове управління відходами.

Додаткова інформація та коментарі:
За телефоном: +380 97 937 86 22.
Електронна адреса: [email protected]

Автор:

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!
Коментуйте:
Новини по темі
У Києві сталася серйозна автотроща зі швидкою, вантажівкою та легковиком (відео)

У Києві на проспекті Валерія Лобановського трапилася масштабна потрійна аварія. Вранці 27 жовтня там зіштовхнулися швидка допомога, вантажівка та легковик.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це повідомляє “24 канал”. Наразі про причини аварії та її винуватців ще не відомо. Також немає інформації про те, чи хтось…

Кияни хочуть перейменувати проспект Маяковського та бульвар Перова

Кияни пропонують перейменувати проспект Володимира Маяковського на проспект Семена Гулака-Артемовського та бульвар Перова на бульвар Максима Березовського.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Як пише «Главком», відповідна петиція зявилась на сайті Київської міської ради 25 жовтня. «Важливо розуміти: називати вулиці іменами іноземних, в тому числі російських, видатних діячів…

Коронавірус у Києві: за добу померли 54 особи, серед них однорічна дитина

За минулу добу в Києві зафіксували понад 1400 нових хворих на коронавірус. Понад 560 госпіталізованих за добу. Померли 54 людини, серед них однорічний хлопчик.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це, як пише «Слово і діло», повідомив міський голова Віталій Кличко в Telegram. За його словами, у…

В Україні до “червоної зони” переходять ще 7 областей

До червоної зони карантину віднесли ще ряд областей. Мовиться про Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Хмельницьку та Чернігівську. Обмеження набудуть чинності з 00:00 30 жовтня.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Як пише “Главред”, таке рішення прийнято сьогодні на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та…