У пресслужбі КМДА зазначили, що житлові будівлі, що належать до житлових комплексів «Патріотика» (вулиця Софії Русової, 7, 7-Г, 5-Б, 3-В, 3, Бориса Гмирі, 14-А, 16-А) та «Статус Град» (вулиця Завальна, 10-Б, 10-В, 10-Г), мають значну заборгованість за спожиту електроенергію. Про це повідомляє сайт Хрещатик.news з посиланням на пресслужбу КМДА.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв розповів, що для стабільного подальшого енергопостачання зазначених будинків необхідно забезпечити оплату боргу та регулярність розрахунків. Міська влада закликає керівників компаній, що здійснюють обслуговування зазначених будинків, виконати усі організаційні питання для оплати заборгованості та донести до інвесторів вичерпну інформацію про стан розрахунків.

За інформацією компанії-електропостачальника Yasno, будівельна компанія ТОВ «Будеволюція» за два місяці накопичила борг за електроенергію майже 2,5 мільйона гривень.

Петро Пантелеєв повідомив, що аналогічні випадки з будівельними компаніями в столиці вже були.

«На жаль, така кризова ситуація не нова. Ми мали аналогічні випадки з будинками, що споруджувались будівельними компаніями, які належали або були пов’язані з забудовником Анатолієм Войцеховським. Через системну несплату, накопичення боргу, відсутність діалогу з інвесторами було неодноразово допущене повне відключення будинків від електроенергії», – пояснив Петро Пантелеєв.

За словами чиновника, столиця готова надати необхідну правову, технічну чи консультаційну допомогу для вирішення кризи.

«Розумію, що інвестори, які вклали свої кошти в житло, яке не добудував забудовник, стали, по суті, заручниками ситуації. Фактично, зазначені житлові комплекси вважаються об’єктами незавершеного будівництва, а не введеними в експлуатацію житловими будинками. Для повноцінного та безпечного функціонування житлових комплексів необхідно виконати технічні умови, щоб переключити будівлі на постійну схему електропостачання. Однак це має зробити забудовник, або, якщо останній відмовляється це зробити, інвестори. Робити це за рахунок коштів платників податків, тобто за рахунок міського чи державного бюджету, – незаконно», – сказав Пантелеєв.

Нагадаємо, кияни заборгували за комунальні послуги 6 млрд гривень

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал  – тільки актуальні новини Києва!

Читайте також:

Через карантин: київські провайдери обіцяють не відключати інтернет за борги

Кияни відмовляються платити за комуналку та накопичують борги