80% забруднення повітря столиці спричиняє автотранспорт

Підпишіться на Хрещатик News у Google News! Тільки актуальні новини Києва!

Автотранспорт спричиняє 80% шкідливих викидів повітря в Києві та 37% по всій Україні, а 28% автопарку українців не відповідають жодним європейським нормам.

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!

Про це розповів на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

«З 2015 року в ЄС діє стандарт Євро-6, який робить невигідним для автовласників користування старими автомобілями, особливо авто з дизельними двигунами. Наразі ведуть розробку стандарту Євро-7 і експерти вже пророкують кінець епохи двигунів внутрішнього згорання. В Україні, між тим, впровадження Євро-6 відтерміновано до 2025 року. А наш пересувний транспорт (тобто автомобілі й виробнича техніка) відповідальний за 37% шкідливих викидів в повітря. Причому, 28% автопарку українців не відповідають жодним європейським нормам», – відзначив Костянтин Яловий.

За його словами, в Києві автотранспорт відповідальний за 80% викидів в повітря.

«В Києві автотранспорт спричиняє забруднення повітря більш ніж на 80%. Щодня на наші вулиці виїжджає 600 тис. авто. Не дивно, що концентрація шкідливих речовин перевищує норму: діоксиду азоту в середньому у 3,2 раза; формальдегіду – майже у 2 рази; оксиду азоту – у 1,5 раза. Це колосальні ризики для здоров’я людей – кашель, головний біль, серцево-судинні хвороби, алергічні реакції, онкологія», – заявив Костянтин Яловий.

Він наголосив, що змінити ситуацію на краще можливо лише комплексною політикою взаємодії держави, місцевої влади та бізнесу.

«Потрібне переведення муніципальних автопарків на електротранспорт, створення інфраструктури для електрокарів, стимулювання їх виробництва та купівлі, впровадження системи моніторингу якості повітря, створення інфраструктури біля дому. Все це та багато іншого передбачає Екологічна стратегія Києва до 2030 року, що розроблена командою фахівців та киян за моєю ініціативою. «Чисте повітря» – один з її ключових розділів», – розповів Костянтин Яловий.

Нагадаємо, що Екологічна стратегія Києва до 2030 року була створена з ініціативи Костянтина Ялового. Її автори – науковці, екологи, громадські активісти, небайдужі кияни. Робота над її розробкою тривала понад рік і завершилась створенням великого документа, де покроково розписано, як досягнути кращого довкілля. Екостратегія складається з чотирьох розділів: чиста вода, чисте повітря та енергія, зелені зони та біорізноманіття, кругове управління відходами.

Додаткова інформація та коментарі:
За телефоном: +380 97 937 86 22.
Електронна адреса: [email protected]

Автор:

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!
Коментуйте:
Новини по темі
По всьому Києву відключать світло: повний список понад 100 адрес

27 жовтня по всьому Києві відбудеться відключення електрики. Відключать понад сто адрес. Серед причин відключення як ремонтні роботи, так і технічне переоснащення.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! “Багато робіт у мережах неможливо проводити без вимкнення електроенергії, тому що від цього залежить безпека людей, які ремонтують обладнання”, –…

На Київщині фахівці перенесли лелече гніздо на спеціальну платформу

За словами місцевих. птахи поселилися у їхньому селі ще 30 років тому.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це повідомляє ДТЕК Київські регіональні електромережі, на яку посилаться “Київ Медіа”. Зазначається, що ще одну домівку для лелек фахівці укріпили у селі Горенці Бучанського району. До слова, коли фахівці…

Радник мера з медичних питань вважає, що Києву потрібен локдаун

30% столичних лікарень майже на 100 відсотків заповнені хворими на коронавірус. У разі загострення медична структура може просто не витримати навантаження і медикам доведеться розпочати відсортування пацієнтів. Щоб розвантажити медичну інфраструктуру та запобігти поширенню захворюваності, столиці потрібен локдаун.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це, як пише…

У лікарнях Київщини вже зайняті понад 50% коронавірусних ліжок

Станом на 26 жовтня на стаціонарному лікуванні на Київщині перебувають майже 1,6 тис. пацієнтів із діагнозом коронавірус. Завантаженість госпітальних баз в регіоні складає 50,5%.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це, як пише «Главком», повідомив очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. «Для лікування хворих на Covid-19…